ДПС на Доган ще влезе в НС, а Пеевски ще заеме мястото на „Величие“: Очаквания след изборите

26 август 2024, 08:42 часа • 13676 | прочитания

Не мога да си представя как ще накарат българските турци да гласуват за нещо, което не е ДПС с председател Ахмед Доган. На Делян Пеевски ще му е много трудно. Той си прави сметката без кръчмар, колкото и да е финансово мощен. Трудно ми е да си представя как ще мине 4% бариера. Това мнение изрази журналистът Бойко Станкушев в ефира на Нова телевизия.

Още: Петков: Няма да имаме шанс за по-честен кмет от Васил. Представете си кмет да е Ваня Григорова или Антон Хекимян

Още: Изготвихме 10 нормативни акта: Георги Георгиев с отчет за 100 дни на поста

ОЩЕ: Уволнения и всяване на страх, активирани кметове на ГЕРБ и репресии: ДПС-Доган с данни за безпрецедентен натиск (ВИДЕО)

Пи ар експертът Нидал Алгафари смята, че хората, които досега са гласували за ДПС, няма да променят вота си. „Пеевски или ще влезе на мястото на „Величие“, или ще има процента на Слави Трифонов. Важно е каква е избирателната активност“, прогнозира той. 

Според Станкушев няма да има мнозинство без ГЕРБ и ПП-ДБ. 

Още: „Трудно ще му бъде простено, че повдигна темата с пловдивските полицаи“: Радев застана зад Демерджиев

Още: Следващият български посланик в САЩ: Много имена и кандитати, трудно съгласие (СНИМКИ)

В очакване на кабинета "Главчев 2"

"Ще има сделка да се отстранят дразнителите. Атанас Илков е по-малко опасният Калин Стоянов", заяви Станкушев.

Алгафари смята, че ако Калин Стоянов остане вътрешен министър, ще се каже "Ето, това е влиянието на Пеевски". Ако буде сменен, ще кажат "Ето, това е влиянието на ПП-ДБ".

ОЩЕ: Явор Божанков очаква нова калинка на мястото на Калин Стоянов

По думите на Станкушев състоянието на МВР е "абсолютно нереформирано". "МВР не е помръднало. Едно бъдещо управление трябва да помисли какво да се направи с вътрешното министерство. Не мога да проумея с какъв акъл ще излязат полицаите и ще се намесят в политическите процеси", отбеляза той.

Още: Мая Манолова: Има нужда от активен омбудсман, който няма да е просто чиновник

Още: Гуцанов обясни дали ще се вдига възрастта за пенсиониране

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес