Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Борисов заговори за правителство по политики (ВИДЕО)

08 ноември 2022, 16:25 часа • 2844 прочитания

Не се занимавайте с кой мандат, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на пресконференция по повод евентуален кабинет. По думите му, ако се нормализират отношенията между партиите, ще се стигне до правителство по политики.

Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"

Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"

ОЩЕ: Първата среща между ГЕРБ и ПП: Без напразни надежди за подкрепа

"Днес парламентарната група на ГЕРБ-СДС и парламентарната група на "Продължаваме промяната" показа съвсем различно ниво, което отговаря на това, което искат хората", смята лидерът на ГЕРБ за днешната среща между двете партии днес. По думите му в срещата няма победители и победени, а мислене за народа. 

Според него от днешната среща има какво да се надгради. "Важно е да се седне и да се говори, включително и с г-жа Нинова относно социалния пакет, защото и ние го искаме, и с "Български възход", и с "Възраждане", защото те заедно с Асен Василев гласуваха против самолетите", добави Борисов. 

Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски

Още: "Възраждане" плашат и насаждат страх, еврото няма да ни удари по джоба: БСП вицепремиерът с обрат по "червена линия"

Според него има два подхода оттук нататък. "Първият подход Ананиев, Горанов и Асен Василев и техните финансисти да продължат на експертно ниво само двете партии. "Ако искаме да им дадем още повече институционалност в бюджетната комисия, където са и другите партии, трябва да поканим министъра на финансите с екип или от БНБ банка дирекцията "Икономически изследвания и прогнози", каза още лидерът на ГЕРБ. 

По думите му, бюджетът и парите са на българските данъкоплатци. "Не се занимавайте с кой мандат, няма никакво значение", каза още той. Борисов призова да няма его с мандата. 

Той отговори дали ГЕРБ ще подкрепи правителство с втория мандат, като определи въпросът като провокация. Борисов заяви, че егото "с чий мандат" трябва да приключи и отчете, че няма значение с кой мандат ще стане кабинет. 

Стана ясно, че при всички случаи ГЕРБ ще предложи състав на правителство, но ако избързат, според Борисов няма да мине. 

Още: Тагарев: Депутатите се хванаха на въдицата бързо да приемат декларация за Украйна

Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК

Всичко за преговорите за правителство - четете ТУК. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес