Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

PCR тестовете лъжат за коронавируса - поредната опашата лъжа заради здравно съобщение от САЩ

29 юли 2021, 13:14 часа • 19937 прочитания

Дебатът относно достоверността на PCR тестовете за откриване на зараза с COVID-19 се разгоря отново заради скорошно официално съобщение от Американските центрове по контрол и превенция на заразни болести (CDC). Съобщението касае това, че CDC спира да ползва PCR тест като средство за установяване на заразата – с важно уточнение обаче, което конспираторите по темата с коронавируса удобно пропускат, докато обясняват как дори CDC се отказали от PCR като диагностичен метод за установяване на COVID-19.

Още: Извънземни и косатки с ножове. Откритие в пустинята изплаши учените

Още: Пъб в английска провинция е обитаван от призраци, твърдят местни

Какво е уточнението – че CDC спира да ползва собственоръчно разработения от тях PCR тест, но не и други видове. Видимо е, че на сайта на CDC, в секцията за ползване на тестове за улавяне на болестта има няколко други вида PCR теста – СПИСЪК ТУК!

Отново - става въпрос за PCR теста за COVID-19, разработен от Центъра за контрол и превенция на заболяванията на Съединените американски щати, чиято употреба ще бъде преустановена в края на годината. А причината е, че тъй като вече няма толкова много заразени с COVID-19 и ваксинационното покритие става все по-голямо, не е оправдано да се ползва конкретният тест, който е по-скъп. Тъй като CDC не очаква пандемията да продължи в досегашния си опустошителен вид още дълго, препоръчва на лабораториите, които работят с PCR теста на CDC, да преминат към комбинирани тестове, които могат да констатират заболяване не само от коронавирус, но и от други, често срещани вирусни заболявания.

Доста подробно, в своя публикация във Фейсбук, Иван Димов, бакалавър по химия от Оксфорд, защитава докторантура по бионанотехнологии в Кембридж, обяснява за пореден път що е то PCR. PCR означава полимеразна верижна реакция – химична реакция, катализирана от ензима ДНК полимераза. Тези тестове имат относително по-висока чувствителност и специфичност сравнено с други категории тестове. Тази относително висока точност се дължи на взаимодействието на късия праймер с дългата ДНК верига – то е почти като ключ и ключалка – малки разлики в двете са достатъчни да предотвратят свързването им и от там първата стъпка на реакцията.

Още: Партените: Незаконните деца на войната на Спарта

Още: Този рядък минерал е по-стар от Земята

РНК тестовете за КОВИД търсят няколко сегмента от генома на вируса, кодиращи за различни протеини. Тези сегменти са специфични именно за ковид. Тях ги няма в генома на грипните вируси. Ако някой каже, че ПСР тестът бърка КОВИД с грип, помолете го да ви каже кой точно сегмент от генома води до припокриването. Геномите и на грипните вируси, и на КОВИД (които са доста различни), могат да бъдат намерени в интернет, така че това е лесно проверимо твърдение.

Фалшиво положителен тест може да се случи на практика единствено при лабораторна грешка или замърсяване. Фалшиво отрицателен тест може да има по по-разнообразни причини - пробовземането не е лесно, съхраняването и обработката на пробите може да бъде неидеална, вируса може да напуснал носоглътката и да е в долните дихателни пътища и пр.

Пълната публикация ВИЖТЕ ТУК!

Още: Революции, променили историята по VIASAT HISTORY (ВИДЕА)

Още: Древни британци убили и разчленили най-малко 37 души

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес