Оживя бактерия от юрския период

18 юли 2012, 10:02 часа • 34028 | прочитания

Учени от университета във Вашингтон успяха с помощта на „чашката на Петри" да съживят в лабораторни условия древна бактерия. Възрастта й е около 500 милиона години, предаде КРОСС.

Още: Чиксулубският астероид унищожил динозаврите, но дал тласък на живота в океана

Още: Археолози откриха олтар от Теотиуакан, скрит в град на маите. Стенописите разказват шокираща история

Според учените, тази бактерия е живяла преди юрския период. За да „съживят" бактерията, учените са я вкарали в бактерията на E. Coli. Експериментът успял и древната бактерия оживя. Доколко тя е опасна за нас, учените не знаят, коментира infuture.ru.

Същевременно гостенката от древните векове вече започнала да се развива и да заражда нови бактерии.

Юра е вторият период от ерата на динозаврите /Мезозойската ера/. Започва преди около 200 милиона години и завършва преди около 145,5 млн. г. Разделя се на три епохи - ранна, средна и късна Юра, които от своя страна се поделят на векове.

Още: Месецът, в който сте заченати, може да определи дали ще сте дебели

Още: Тайната на оранжевите котки е разкрита след 60 години изследвания

Редактор: Сияна Любомирова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес