Китай има богата история. Освен вкаменелостите от периода на палеолита, страната е свидетел на възхода и падението на няколко империи и династии. Археолози, извършващи разкопки в Шандун, Китай, са открили 12 гробници, чиято възраст се оценява на около 700 години.
Още: Най-старите доказателства за замърсяване с олово идват от Древна Гърция
Още: Използването на конец за зъби може да намали риска от инсулт
Кой е бил Чингис хан – воинът, основал Монголската империя
Изследователите са разкопали 12 древни гробници, датиращи от династията Юен (1271 – 1368) в Дзинан, в източната китайска провинция Шандун, съобщава местният археологически институт. Това е една от най-важните находки, правени някога в източната китайска провинция.
Още: Ужасяващо древно жертвоприношение на бременна жена е открито в Еквадор
Още: Учени бързат да разкрият тайните на древни цивилизации, озовали се под водата
Династията Юен е основана от внука на завоевателя Чингис хан, Кубилай хан. Въз основа на надпис, открит в гробния комплекс, гробниците принадлежат на семейство, наречено Гуо.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Какви са изненадващите ползи на сълзите за здравето
Още: Учени откриха шест пъти по-голяма от Земята планета, подходяща ли е за живот?
Стенописите в една от гробниците на династията Юен с две гробни камери са сравнително добре запазени. Издълбаните тухлени стенописи са създадени с помощта на длета и дървени чукове. Свраките и клоните на стенописите символизират класически китайски дизайн за късмет.
Откриха дворец на внука на Чингис хан в Турция
Според директора на института Ли Минг това е най-големият комплекс от тухлени стенописни гробници от династията Юен, открити в провинцията.
Още: Погребани континенти: Древни мегаострови са открити дълбоко под земната повърхност
Още: Доказано: Самотните жени са по-щастливи от самотните мъже
„Гробниците са подредени очевидно планирано и някои от техните собствениците са свързани по кръвна линия, предоставяйки нов материал за изследване на подредбата на семейните гробища в династията Юен“, казва Ли.
Разкопките, започнали на 23 април, са разкрили повече от 60 керамични и порцеланови изделия, бронзови огледала, медни монети и други културни артефакти. Резултатите ще помогнат при изследването на порцелан, произведен в региона и околностите му по време на династията Юен.
Хутулун: монголската принцеса воин, сразявала мъже върху и извън бойното поле
Кубилай хан, петият хагански император на Монголската империя и член на фамилията Борджигин, го управлява от 1271 до 1368 г.