Децата остават почти тройно по-дълго от препоръчаното време пред екраните на електронните устройства по време на пандемията. Това сочи ново канадско проучване, цитирано от "МедикълЕкспрес".
Още: Гигантски структури с неизвестен произход са открити в земната мантия
Още: Светът след 250 милиона години: Как може да изглежда
Средно подрастващите прекарват пред мониторите почти шест часа всеки ден, според данните, събрани от изследователите от университета на Западно Онтарио. Някои дори се взират в екраните на електронните си устройства още по-дълго време - зашеметяващите 13 часа дневно. Канадските педиатри препоръчват децата над петгодишна възраст да остават по два часа пред екраните, предава 24 часа.
Учените изчисляват общото време, в което малчуганите гледат телевизия, използват компютри, смартфони или играят на видеоигри. В изследването участват родители с деца на възраст между шест и дванадесет години. Те попълват онлайн въпросник, чрез който се прави сравнение между времето пред електронното устройство и другите ежедневни дейности преди и по време на пандемията.
Доброволците също така отговарят и на въпроси, свързани с нивата на стрес и участието на децата в различните видове дейности. Изводите са, че повечето родители са стресирани, а подрастващите остават пред електронните устройства доста по-дълго време. Специалистите насърчават родителите да контролират използването на електронните устройства от децата и да планират дейностите, които не са свързани с употребата на високотехнологични уреди.
Още: Революции, променили хода на историята по Viasat History разказва за най-важните бунтове в света
Още: Изненадващо: Мравките помнят враговете си и таят злоба