Популярният американски университет "Джонс Хопкинс" ни слага на първо място в света по смъртност от КОВИД, но в графичен вид, обаче пак според данните на учебното заведение, но в табличен вид, страната ни е на пето място.
Още: Трета жена постъпи в "Пирогов" заради ботокс
Още: Държавата нареди проверка след ботокс-инцидентите
В графика на университета "Джонс Хопкинс" е показана смъртността от COVID-19 в най-засегнатите страни - 20 държави, които в момента са най-засегнати от COVID-19 в световен мащаб според учебното заведение, без да има лесно видимо уточнение какво значи "най-засегнати". В първия вариант на графиката са подредени страните с най-много починали на 100 потвърдени случаи на зараза с COVID-19. Първото място е за Мексико - 7.6% от случаите на коронавирус са с фатален край. В България починалите са 4.1% от заразените т.е. на трето място сме в света, на второ е Египет, с 5.6%.
По критерий починали на 100 000 население (тук се включват както заразени с COVID-19, така и здрави хора) България, според таблични данни, които се виждат по-долу на страницата на университета, е на пето място - 325.68 смъртни случаи. Преди това са Черна гора, Северна, Босна и Херцеговина плюс Перу, като латиноамериканската държава е далеч напред и окупира първото място.
А ако гледаме критерий починали на 100 потвърдени случая в табличен вид, на първо място става Йемен, която не присъства никъде другаде като данни.
Още: Кога се прави тест за грип? Говори инфекционист
Още: Пак след поставяне на ботокс: Приеха втора жена в „Пирогов“
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Оперираха пет момиченца с по две матки в "Майчин дом"
Още: Проф. Кантарджиев: Пикът на грипа ще е между 3 и 5 февруари
Във варианта на графиката за смъртни случаи на 100 000 души обаче се вижда, че страната ни е първа по смъртност в света. Няма обяснение защо липсват Перу, Босна и Херцеговина, Северна Македония и Черна гора.
Още: От днес: Първа област отмени грипната епидемия
Още: Всяко трето експертно решение на ТЕЛК е пожизнено, проблемите в системата продължават
Изрично от "Джонс Хопкинс" уточняват, че разликите в смъртността зависят от много фактори, сред които демографската картина, броят и честотата на направените тестове за COVID-19 и т.н., включително и "неизяснени фактори".