Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Колко време се пие пробиотик

09 октомври 2021, 07:45 часа

За разлика от витамините, минералите и имуностимулантите, към които постягаме най-вече с настъпването на студеното време и настъплението на вирусните инфекции, пробиотиците са необходими целогодишно.Пробиотикът Forever Active Pro-B има следните ключови характеристики: 

Още: Диабет под контрол: Тези храни ще ви помогнат да понижите трайно кръвната захар

Още: Учени: Всички го ядем, но този зеленчук е най-коварен за тялото ни

  • Подпомага здравата храносмилателна система 
  • 6 синергични бактериални щама 
  • Съдържа пребиотични фибри, които помагат за подхранване на организма 
  • Над 8 милиарда единици образуващи колонии
  • Три-слойни капсули за защита, ефективност и самостабилност.

Въпросът колко дълго е редно да ги приемаме стои пред всеки, загрижен за здравето си. Най-простичкият отговор е целогодишно и ежедневно, ако се нуждаем от тях и ако имаме симптоми, сочещи липсата на полезни бактерии в организма (диария, дисбактериоза, спад в имунитета). По-сложният и цялостен отговор е свързан с това поради каква причина приемаме пробиотици. Различните причини за приема изискват различна продължителност на прием.

Колко дълго се приемат пробиотици по време на антибиотично лечение?

Когато приемът на пробиотици е свързан с антибиотичен курс и е с цел възстановяване на полезните бактерии, убити от приема на медикаментите, то те трябва да се приемат от началото на антибиотичното лечение до около 20 дни след края му. Приемът на пробиотик трябва да започне до 3 дни след началото на курса с антибиотик, като двете таблетки в никакъв случай не е редно да се приемат едновременно, а с поне 2-3 часа разлика, за да не унищожи антибиотикът полезните бактерии в пробиотика. Пробиотикът в случая възстановява баланса на чревната флора и по този начин се грижи за поддържане на имунната система в кондиция,  стимулира я и възстановяват потиснатите от антибиотика нейни функции.

Още: Неочакван щит срещу рак: Какво количество кафе може да е полезно

Още: Здравен съвет за деня, 22 януари: Лекар: Тези 4 храни са задължителни за отслабване

Профилактичен прием на пробиотици

В случай, че нямате здравословен проблем, но бихте искали да затвърдите доброто си здравословно състояние, може да включите пробиотици към ежедневното си мен под формата на храни, богати на тях, или хранителна добавка с цел профилактика. В този случай продължителността на приема може да е ежедневна в течение на няколко месеца или ежедневно до живот, ако пробиотиците се приемат в естествен вид – от храна – кисело мляко, кефир, кисело зеле, квас и други.

Прием на пробиотик при пътуване

Ако целта на приема на пробиотик е свързана с пътуване до непознати и далечни места и е профилактика против евентуални чревни инфекции, които могат да ви притеснят по време на пътуването и да се появят във връзка с него, приемът е добре да започне дни преди пътуването и да продължи до дни след прибирането вкъщи.

Още: Кардиолог: Телешко - вдига или сваля холестерола

Още: Билка номер 1 при лошо кръвообръщение

Пробиотици при бебета

При бебетата, ненавършили 3 месеца, включването на пробиотик, предпазващ от колики и помагащ за развитието на микробиологоията, може да продължи и повече от месец. Винаги е добре, когато става въпрос за бебета и деца, формата и продължителността на прием да се определят от педиатър.

Пробиотици при бременни

Дамите, очакващи дете, е важно да включват пробиотици по време на последния триместър на бременността и по време на кърменето. Така те помагат за развитие на плода и оформяне на микробиологията му още в утробата. Пробиотиците преминават и чрез кърмата, за да подпомогнат доброто здраве на бебето.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентина Атанасова
Валентина Атанасова Отговорен редактор
Новините днес