През месец юни се предполага, че нощите вече са без замръзване, а дните са дълги, което дава на градинарите достатъчно време, за да се захванат с допълнителна работа по градината. През този месец има достатъчно работа за вършене, включително засаждане на тиквички и боб, поливане по време на горещини, прибиране на реколтата.
Още: Защо се появяват жълти листа на разсада домати
Още: Как се прави подхранване на пикирани домати
Засяване
Юни месец е подходящо време за засаждане на млади растения от боб, тиквички, тикви и сладка царевица, плюс домати и краставици във вашата градина. Други култури, които може да засадите, са брюкселско зеле, зеле, карфиол и целина.
Най-добрите цветя, които може да засадите в суха почва
Още: Как лесно да засадите и отгледате репички в градината си
Още: Дори опитните градинари правят тази грешка: Как правилно да торите с утайка от кафе
Семена
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
В началото на лятото може да продължите да сеете семена от цвекло, репички и маруля последователно, всяка седмица или след няколко седмици, за да се радвате на събиране на реколта без прекъсване. Можете също така да сеете моркови, но не забравяйте да защитите посевите от морковена муха, като използвате мрежа против насекоми.
Прибиране на реколтата
През юни месец може да се насладите на плодовете на вашия труд, като съберете някои от първите си реколти. По това време на годината трябва да е готов грахът, цариградското грозде, ягодите, салатите, цвеклото и репичките
Още: Грешките, които съсипват розите в градината ви и как да ги поправите
Още: Как да направите разтвор с английска сол, за да прелива градината ви от рози
Добра грижа за МАЛИНИТЕ в градината, за да се радвате на изобилие
Окопаване плевелите
Сега е подходящо време да окопаете плевелите, което е важна част от работата ви в градината. Окопавайте между редовете и оставете едногодишните разсад на плевели да изсъхнат върху почвата.
Предпазване на плодовете
За да защитите насажденията от ягоди, добрите градинари препоръчват да мулчирате около тях със слама, за да предпазите пръските от кал. Предпазете плодовете от птиците, като покриете растенията си с мрежа.
Поливане
През лятото поливайте редовно, като трябва да знаете, че доброто накисване е много по-добро от обикновеното пръскане. Дайте приоритет на всичко, което е засадено наскоро, домати и краставици.
Хранете домати
Започнете да храните домати в торби за отглеждане с доматена храна с високо съдържание на калий - това ще насърчи производството на повече цветя и следователно повече плодове. Така ще се радвате на богата реколта.