Септември е идеалното време за засаждане на някои видове култури. Въздухът започва да става по-хладен, а почвата все още е достатъчно нагрята.
Още: Какво да направите, ако разсадът на доматите расте слаб и крехък
Още: Краставиците ще растат по-бързо, ако засадите това до тях
Има редица растения, които са с по-малък период на вегетация. Това значи, че съвсем спокойно можете да съберете реколтата от тях, преди да са се спуснали големите студове.
Какви зеленчуци трябва да засадим през есента?
Както и сами можете да се досетите, изборът задължително трябва да бъде съобразен с климатичните условия. Подберете правилните сортове. Най-добре е да заложите на такива, които са с по-къса вегетация.
Ето и кои са най-подходящите растения:
Още: 3 места, на които НЕ може да засадите лук и чесън
Още: Кога е най-подходящото време за пръскане на овощни дървета с мед?
1. Репички;
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Тайната на нашите баби: Как да отгледате едър и сочен лук
Още: Това е идеалното място за пипера в градината - реколтата му ще бъде по-богата отвсякога
Репичките може да се сеят на пролет и през лятото. Ако обаче ги посеете през есента, реколтата ще е още по-богата. Това обаче не е всичко, зеленчуците са много по-сочни и с наситен вкус.
Задължително направете това в градината през СЕПТЕМВРИ
20 дни след като сте засели репичките, може да започнете с прибирането на реколтата. Ако лехите, където сте ги засели, са все още топли, няма проблем да ги прибирате до началото на зимата.
Още: Как да си отгледаме мини гербер в саксия
Още: Разсад домати: Триковете, които трябва да знаете
Когато съберете реколтата от репички, трябва много отговорно да се отнесете към самото им съхраняване. От вас се изисква да премахнете ненужните листа и почва. След това може да ги увиете в стреч фолио или да ги опаковате в пликове с цип и да ги държите в хладилника.
2. Салати;
Салатите са изключително полезен зеленчук, който задължително трябва да присъства на трапезата ни. Температурата при засяване не бива да е по-ниска от 10 градуса. Реколтата обикновено се събира 30-60 дни по-късно.
3. Рукола.
Този зеленчук не се страхува от замръзване, затова и много хора решават да го отглеждат. За предпочитане е да се засява на по-слънчеви места, защото ако прекара дълго време на сянка, може да загуби вкусовите си качества.
Трябва редовно да го поливате, ако искате да съберете богата реколта и да се наслаждавате на домашно производство.