Ваксинираните ще трябва да се тестват, ако пътуват от България до Англия и Шотландия

16 юли 2021, 12:03 часа • 43143 | прочитания

Във връзка с получени запитвания по повод включването на България в „зеления списък“ на т. нар. светофарна система на ограниченията за пътуване до Великобритания припомняме, че от 4:00 ч. на 19 юли 2021 г. отпада 10-дневната карантина при влизане от България в Англия и Шотландия, като останалите правила са в сила включително за ваксинирани срещу COVID-19 граждани. Това съобщиха от МВнР.

Още: Русия атакува Харков, има пострадали (ВИДЕО)

Още: САЩ възстановяват доставките на ключово за Украйна оръжие (ВИДЕО)

По информация на посолството ни в Лондон от 19 юли 2021 г. преди отпътуване за Англия, българските граждани е необходимо да:

- попълнят формуляр за локализация на пътници (PLF) - 48 часа преди пътуването;

- направят тест за Covid-19 до 72 часа (3 дни) преди заминаването;

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.03.25 - Какви са сценариите за мир в Украйна?

Още: Португалският президент определи дата за парламентарните избори

- резервират и заплатят тест за Covid-19 за следващите 2 дни след пристигането.

След пристигането в Англия те трябва да си направят тест за Covid-19 на първия или на втория ден.

Гражданите, за които системата „NHS Test & Trace“ информира, че са пътували с някого, който е с положителен тест за коронавирус, подлежат на самоизолация, а тези, при които тестът за Covid-19 е положителен - на 10-дневна карантина, допълват от ведомството.

Същите правила важат и за Шотландия.

Още: Доналд Тръмп за Нобелова награда за мир. Номинация от румънски университет - излизал от шаблона, не бил класически тип политик, пледирал за мир

Още: Градушка отне човешки живот

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Лондон на телефони: +44 20 7581 3144; +44 20 7584 9400 или дежурни телефони в извънработно време: + 442075813144; + 442075849400.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес