Над 10 000 души, живеещи в централната част на Торино, бяха евакуирани в ранните часове на неделния ден, за да бъде обезвредена 500-килограмова британска бомба от Втората световна война.
Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Около улица „Низа” в историческата част на града беше създаден „червена зона” и всички, попадащи в нея, трябваше да напуснат домовете си, докато сапьори обезвредят снаряда, паднал преди над 70 години.
Още около 50 000 души от външния периметър на зоната за безопасност бяха посъветвани или да напуснат, или да не излизат от жилищата си докато трае операцията, отбелязва още AFP, цитирана от БГНЕС.
В снаряда е имало 65 килограма динамит, а изваждането му приключи следобед, когато беше вдигната и забраната за навлизане в района.
Още: Сириец нападна с нож минувачи в Австрия, има жертви (СНИМКА)
Въздушното пространство над Торино също беше затворено, както и централна автогара на града.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Снежна буря в Швеция предизвика невиждани верижни катастрофи (СНИМКИ)
Още: Юлия Навалная: Алексей продължава да обединява и след смъртта си