Предлагаме на вашето внимание няколко трика, които ще ви помогнат да запазите хранителните си продукти за по-дълго време. Това ще доведе неминуемо до спестяване на домашния ви бюджет, тъй като онова, което не изхвърлите, ще изядете и няма да ви се налага да купувате, просто защото нещо се е развалило.
Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
Ягоди или боровинки
Смесете малко количество ябълков оцет със вода. В получената смес изплакнете плодовете и след като се отцеди, поставете в хладилник в купа, постлана с хартиена кърпа. Разтворът е слаб, така че оцетът няма да повлияе на вкуса на плодовете и можете да ги съхранявате много по-дълго.
Целина, броколи и маруля
Още: Защо се смята, че чесновата вода помага за силен имунитет
Още: 7 неща от хладилника, които трябва да изхвърлите още сега
Можете да съхранявате тези продукти много по-дълго, ако ги увиете отдолу с алуминиево фолио. По този начин ще спечелите дори 2-3 седмици повече време!
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как завесите ви да изглеждат като нови – лесни стъпки за перфектен резултат
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
Сирене
За да съхранявате сиренето по-дълго, си струва да го увиете добре, но така, че да има лек достъп на въздух. Можете да го съхранявате и в леко отворена кутия. Сиренето може да се замрази и след това да се съхранява много дълго време.
Джинджифил
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери
Ако искате да съхранявате джинджифил за значително по-дълго време, можете просто да го замразите. Не трябва да влиза в контакт със слънцето или въздуха, така че можете дори да го затворите в буркан с вода.
Туршия
Обичате да се наслаждавате на кисели краставички или осолени домати? Направете го за свое удоволствие. Смята се, че продуктите в солен разтвор (солта е страхотен консервант) могат да се използват дори след изтичане на срока им на годност.
Боб
От древни времена хората са сушили зърна и след това са ги използвали при необходимост за приготвяне на различни ястия. Според общоприетото мнение, дори да готвите боба след 30 години, той ще остане годен за консумация и няма да промени вкуса си. Оттук може да се заключи, че изсушеният боб е отличен избор за всеки кулинар.
Домати
Доматите издържат най-много време, когато бъдат поставени с дръжките нагоре или надолу върху картон или някаква хартия, каквато имате под ръка.
Бял ориз
Проучвания показват, че белият ориз може да се съхранява в продължение на 30 години, без да променя по никакъв начин хранителната си стойност или вкус. Важно е да се спазва едно условие - не трябва да има екстремно вариране на температурите на мястото, където белият ориз бива съхраняван. За сравнение: кафявият ориз може да се съхранява не повече от шест месеца, тъй като в черупката му има много влага.