Колко сладки изглеждат бебетата с обеци. Много майки на малки принцеси мечтаят да пробият ушите на детето си.
Трябва ли да пробиете ушите на детето?
По принцип този въпрос се решава само от майката, ако бебето е все още много малко. Но ако майката реши, че е по-добре да разбере от самото дете дали иска да му пробият ушите, тогава тя ще трябва да изчака до 5-7 години. Но на тази възраст много момичета се страхуват от самата процедура. Въпреки че почти всяко момиче може да преодолее страха, за да стане още по-красиво и най-важното дори малко по-зряло.
Както и да е, въпросът с пиърсинга на ушите се решава индивидуално. На въпрос за пробиването на ушите, едва ли ще чуете категоричен отговор. Дали си струва да се пробият ушите, не е труден въпрос. Много по-трудно е да решите кога да пробиете ушите на момичето.
Кога можете да си пробиете ушите на детето?
Повечето експерти смятат, че ушите на детето могат да бъдат пробити не по-рано от три годишна възраст, тоест на възрастта, в която децата вече разбират, че ушите не могат да се дърпат, че трябва да се пазят и т.н. Малките деца не могат лесно да издържат някакво третиране на ушите. Освен това бебетата могат да закачат обицата и да наранят ухото си. Но успоредно с това има мнение, че е по-добре да пробиете ушите на детето по-рано, до една година, така че детето да не помни неприятната процедура на пробиване и заздравяването на ушите.
Във всеки случай, ако все още не сте решили кога е най-добре да пробиете ушите на детето си, бъдете сигурни, че това може да се направи на всяка възраст. В допълнение, много психолози смятат, че ушите на детето трябва да се пробият до една година - максимум една година и половина, защото на тази възраст децата моментално забравят за страха и болката.
По кое време на годината е по-добре да пробиете ушите на дете?
Да приемем, че вече сте решили, че бебето ви ще носи обеци. Остава само да решим по кое време на годината да пробием ушите на момичето. Много експерти и дори самите майки са сигурни, че е по-добре да пробият ушите на бебето през пролетта или есента. През зимата студът ще попречи на зарастването на ушите, а през горещото и прашно лято инфекция може да проникне в пресните рани.
Кога едно дете не трябва да има пробити уши?
Пиърсингът на ушите не е сложна процедура и няма особени странични ефекти, но има някои противопоказания, повечето от които са временни. На първо място, ако детето има сериозни здравословни проблеми, които могат да се усложнят с пробиването на ушите. Те включват кръвни заболявания, захарен диабет, възпалителни заболявания на ушите, включително хронични, проблеми с неврологията, тежки форми на алергии и др.
Не бързайте да пробивате ушите на детето си, ако му никнат зъби, ако е настинало или ако му предстои ваксинация.