Походката е истинско отражение на мисълта и живота. За да ходи добре, човек трябва да се държи прав, но не като глътнал аршин, трябва да се научи да поставя краката си в една линия, да не се отклонява твърде много нито надясно, нито наляво от оста си, неусетно да включва цялото тяло в движението.
Хората, които са свикнали да ходят бързо, обикновено имат яйцевидна форма на главата и плоско чело. Но човек, който ходи много, рано или късно неминуемо се спуска до нивото на танцьор.
Всяко рязко движение разкрива порок или лошо възпитание.
Всяко излишно движение е върхът на екстравагантността.
Бавната походката разкрива, че човека е богат, благороден, мислител, мъдрец.
Когато тялото е в движение, лицето трябва да остане неподвижно.
Хората, които трябва да повтарят едно и също движение по време на работа, имат много определена начална точка на движение и тя се намира или в гърдите, или в бедрата, или в раменете. Често се случва цялото тяло да е усукано.
Какви ВРЕДИ може да ви докара НЕПРАВИЛНАТА походка
Не повдигайте брадичката си. Това гордо позициониране на главата е подходящо само за хора, които се противопоставят на епохата.
Известно е, че най-уважаваните хора са накланяли главите си леко наляво. Обикновено това е характерно за всички грациозни жени.
Коя е най-правилната походка?
Изглежда, че няма проблем с правилното пренареждане на краката. Оказва се, че това не е така. Много хора страдат именно от неправилна походка: развиват се изкривяване на гръбначния стълб, проблеми с краката. И като цяло неправилната походка прави човек много по-стар от годините, на които е.
Този симптом с походката издава деменция
Как да ходим правилно?
1. Обърнете внимание на краката си. Първата причина за неправилната походка е плоскостъпието. Може да се наложи да коригирате формата на крака си.
2. Контролирайте къде краката ви докосват земята. Някои хора са свикнали краката им да са под ъгъл навътре от детството. Това води до плоскостъпие.
3. Изправете раменете си, стегнете корема, за да усетите пресата и стегнете задните части. Мускулите трябва да са в приятен тонус, така че да държат добре вашата „рамка“, тоест гръбначния стълб.
4. Изправете раменете си, поддържайте стойката си, контролирайте гърбът ви винаги да остава прав. Това е особено важно за тези, които работят на ниска маса.
5. Поставете краката си, като ги изнесете напред и ги доближите до въображаема права линия, която може да бъде начертана под прав ъгъл спрямо средната линия на тялото ви. Издърпайте леко пръстите на краката си.