Цаца, бира и море – как ви звучи? Може би като незаменима комбинация?! Така е, пържената цаца тайничко ни пренася на брега на морето. В компанията на ледено студена бира тя успява да се превърне в любим морски деликатес, който с охота похапваме, докато се наслаждаваме на почивните си дни около брега на морето.
Днес обаче ще разнищим един малко по-специфичен въпрос, свързан с консумацията на тази дребна рибка, препържена до златисто и поднесена с няколко резена лимон в чинията ни.
Яде ли се главата на цацата? Време е да научите отговора на този въпрос и най-накрая да вземете решение как да процедирате от тук нататък, след като вече имате любопитни подробности налице.
Още: Пържена цаца: Класика през лятото
Яде ли се главата на цацата? Какво трябва да знаем за рибата?
Преди време е било направено проучване, от което става ясно, че консумацията на малките рибки, похапвани цели, може да намали риска от смъртност.
Японското население е свикнало да консумира малките риби с главата, костите, вътрешностите, тъй като те са богати на микроелементи като калций и витамин А.
Ако сте почитатели на вкусната пържена цаца и не пропускате да ѝ се насладите поне няколко пъти в годината, задължително я похапвайте цяла. Не е гаранция, че ще удължите живота си, но положителната нагласа е преди всичко останало.
Още: Колко ще струва порция цаца по морето това лято?
Статията има само информативна цел. Не замества консултацията с лекар, нито балансирано хранене!
Каква е разликата между цаца и хамсия?