Къщите, направени от кравешки тор, са защитени от атомна радиация, постанови индийски съд.
В голяма част от Индия кравите са почитани като свещени животни и през последните години властите се противопоставиха на клането на добитък в съгласие с хиндуистки националистически групи.
Съдът в западната част на Гуджарат се произнесе по делото на мюсюлманин, обвинен в контрабанда на стадо, за да го убие, което е незаконно според законите на щата, съобщи АФП, цитирана от БГНЕС.
Председателстващият съдия Самир Винодчандра Вяс заяви, че действията на 22-годишния мъж са "много разочароващи" и го осъди на доживотен затвор, след като заключи, че клането на крави е източник на безброй глобални проблеми.
Още: На Коледа: 4 съобщения, които трябва да изпратим на хора, които ни липсват
Още: Стихотворение на деня, 26 декември, от Елин Пелин
"Всеки проблем в света ще бъде решен в деня, в който нито една капка кравешка кръв не се пролее по земята", се казва в решението му, постановено в края на ноември, но публикувано едва в края на миналата седмица.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 26 декември, вторият ден на Коледа - какво трябва и не трябва да се прави
Още: 8 вида токсични роднини: Kак да поставяме граници въпреки кръвната връзка
ОЩЕ: Не изкупувайте йод от аптеките заради страх от радиация! За да помага, трябват специфични условия
"Науката е доказала, че дори атомната радиация не може да засегне къщите, направени от кравешки тор. Пиенето на кравешка урина може да излекува много нелечими болести."
Хиндуистките националистически групи в Индия са яростни защитници на правата на кравите. През последните години "кравешки отмъстители" линчуват хора, обвинени в участие в клане на добитък.
Още: Лечебните свойства на ореховото масло
Още: Социопат или Психопат - по какво се познава
Но религиозни политики доведоха и до непредвидени последици, като например бездомните крави, които вече не могат да дават мляко или да помагат за оран на нивите, които сега са обичайна гледка в селата и дори по оживените пътища в големите градове.