Формирането на положителни навици, които имат силата да променят живота ни, е съзнателен избор, който трябва да вземем. Нашата реалност е резултат от нашите очаквания, убеждения и мисли. Повечето от тези вярвания и очаквания са кодирани в навиците, които интегрираме в ежедневието си. Да, някои от тези навици се формират несъзнателно и могат да бъдат контрапродуктивни или ограничаващи. Но други могат да бъдат съзнателно формирани и да доведат до положителни промени. Те се формират и поддържат чрез ежедневни ритуали.
1. Изпитване на благодарност
Да сме благодарни за малките моменти на радост, които се случват в живота ни, е може би един от най-пренебрегваните ритуали. Това е идеалният сутрешен ритуал, за да започнем деня си с много позитивно настроение. Той засилва щастието и позитивността, като хвърля светлина върху прекрасните неща, малки или големи, които озаряват ежедневието ни.
7 ПРИЧИНИ ДА ЯДЕТЕ БАНАН ВСЕКИ ДЕН
Още: Сретение Господне 2025 - кога се пада, традиции и обичаи
Още: Стихотворение на деня, 2 февруари, от Христо Смирненски
2. Писане на цели и желания
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сретение Господне: Какво се прави по традиция на този ден?
Още: Молитвите на Сретение Господне, които пазят от зло и сбъдват желания
Записването на най-важните задачи за деня е начин да си изясним как трябва да действаме. Освен това ни помага да сме по-организирани.
3. Практикуване на чигунг упражнения
Според китайската философия, „Чи“ означава жизнената сила или енергия, присъщи на всички неща, а чигунг е практиката за култивиране и циркулация на тази енергия в тялото. Това всъщност е набор от прости упражнения, предназначени да подобрят нашето здраве и жизненост.
Още: Голям църковен празник иде на 2 февруари, спазват се редица традиции и обичаи
Още: Домашното пържено кюфте - как да се получи сочно, с коричка, месен сок и апетитен аромат
4. Ранно ставане
Практическите ползи от ранното събуждане са ясни. Една от тях е, че ще разполагаме с повече време за сутрешни упражнения. Освен това имаме възможността за повече време да останем насаме със себе си, за да размишляваме, да медитираме.
5. Слушане на хубава музика
Факт е, че винаги избираме музиката според настроението си. Например, ако се чувстваме съкрушени или разочаровани от нещо, избираме музика, която отразява това настроение - като блусове и тъжни песни. Но това единствено засилва моментното ни настроение. Трябва да направим точно обратното и да пренастроим настроението си с музика, която не кореспондира с настоящите ни емоции.