Сериозните проблеми за автомобилния концерн Fiat Chrysler Automobiles (FCA) продължават, след като над 1,4 млн. собственици на минивана Chrysler Pacifica, произведен през 2017 г., подадоха иск срещу производителя. Причината е проблем с програмното оборудване, заради което автомобилът може да спре по време на движение.
Още: Електрически Fiat се продава толкова зле, че дилър го дава почти безплатно
Още: Кога петната под автомобила са повод за притеснение?
Ищците са са категорични, че проблемът може да доведе до катастрофа на пътя, тъй като автомобил спира рязко и без предупреждение. Ситуацията е толкова сериозна, че в делото са се намесили дори властите в САЩ. Те са изпратили писмо до концерна, в която настояват да се спре производството на модела до окончателното изясняване на ситуацията.
Производителят вече стартира сервизна акция, която до момента е засегнала 154 000 автомобила. От FCA се оправдават, че случващото се е съвпадение на няколко различни фактора, като самият производител няма вина. Въпреки това коцернът е готов да поеме всички разходи по пренастройване на софтуера на автомобилите.
Това е поредната трудност, с която се сблъсква италиано-американския производител. Продажата на повечето марки, с изключение на Jeep, намаляват в цял свят, което води и до спад на цената на акциите. Твърди се, че концернът е пред фалит, като най-вероятно ще има нов собственик. Това ще стане след май догодина, когато изтича мандатът на сегашния изпълнителен директор Серджио Маркионе.
Още: Какви рискове крие загряването на двигателя през зимата
Още: Honda и Nissan преговарят за обединяване
Най-сериозен е интересът от страна на Hyundai Motor, но има и вариант новия собственик да е някой от големите китайски прозиводители. Според експерти, не е изключено FCA да се разпадне на отделни компании, които да бъдат изкупени след оттеглянането на Маркионе.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как да проверите качеството на зимната течност за чистачки
Още: Производителите в Европа са изправени пред 15 милиарда евро глоби