Премиерата на впечатляващия дебют на младия автор Делян Момчилов с участието на популярния илюстратор Стен Дамянов „Българите!: Забравените постижения” успя да обедини изкуство, история, музика и литература в едно.
Още: "Подир думите" - изложба представя България на Международния панаир на детската книга в Болоня
На сцената на притъмнения клуб „Терминал 1” излязоха самодивите от „Авигея”, както и Иван Шопов – екип, чиито постижения в областта на музиката са безспорни. С хитовите „Слънце грее” и „Енольо” те дадоха начало на представянето на издание, което разказа 50 вдъхновяващи истории на талантливи и упорити българи, оставили своята следа в историята.
Към тях се присъединиха писателят и главен редактор на издателство „Сиела” Захари Карабашлиев, който благодари на авторите за труда, които са вложили, както и журналистът Светослав Иванов, който подчерта, че е все по-голяма рядкост да се говори за будителите без излишна патетика, максимално достоверно и същевременно толкова вдъхновяващо, а именно това е лекарството срещу чудовищата, пред които понякога ежедневието ни изправя.
Още: Екзотика и музика: Едни по-различни акценти на 29-ия София Филм Фест
Още: Мариан Бачев откри българския щанд на Лондонския панаир на книгата
Делян Момчилов - Стен и дизайнерът Николай Манчев пък представиха проекта „Българите! Забравените постижения” с впечатляваща презентация, разказаха любопитни подробности около почти тригодишния си труд и напомниха, че преди всичко трябва да останем хора. На въпрос от публиката „Защо?”, Делян Момчилов отговори просто и ясно „Защото всичко това е твърде хубаво.”
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: „Мир и война“ - нов роман на Борис Акунин от поредицата за историята на руската държава
50 българи, 50 забравени постижения, над 300 илюстрации. Под ръководството на проф. Пламен Павлов, „Българите! Забравените постижения” гарантира висока историческа стойност, без да претендира за академичен труд и да изпада в патетична полемика.
Това е книга, насочена към децата, към техните родители, към тийнейджърите, към родолюбците, към космополитите – към всеки, който иска да научи малко повече за близкото и далечното ни минало, за да съхрани доброто, оптимистичното и любопитното в националната ни памет.
Още: Доменико Дара ще представи новата си книга “Записки по небесната механика“ в София
Още: Откъс от "Моят любовен август", Неда Антонова
Снимки: Издателство "Сиела"