Съвременните жени все по-често прибягват до уголемяване на устните си. Какви са подсъзнателните причини за това? Имат ли българите характерни черти и кои са мистериите на човешкото лице? По тези и други въпроси от Actualno.com разговаряхме с Валерия Цимбал, която е автор на книгата „Мистерии на лицето. Част l Физиогномика“, която е практическо ръководство за всеки, който би искал да се научи да „чете“ човешките лица и да тълкува човешкия характер въз основа на анализ на външните лицеви маркери.
Цимбал определя книгата си като „учебник“, който е дошъл след много дълги години преподаване и консултации по физиогномика – метод, чрез който може да видите човека с неговата истина в неговото лице.
„Всичко в нашето лице е мистериозно: характера на човек, неговия темперамент, индивидуални особености, негови силни и слаби страни. Разчитайки маркерите на лицето през Физиогномика, попадаш в един различен свят и човешките лица вече придобиват съвсем друго значение“, коментира Цимбал. Тя обясни и коя част от физиономията ни разкрива най-много за характера ни. Оказва се, че не е една. „За анализ на характера на човека важни са различни фактори: неговото емоционално и здравословно състояние, а на база чертите (маркери) на лицето няма един или няколко маркера, всичко е важно - и жестове, мимики, стил и т.н.“, обясни Цимбал. ОЩЕ: 27 жени са потърсили помощ в "Пирогов" след поставяне на ботулинов токсин
Мистерията на големите устни е разгадана
Цимбал отбеляза, че днес много жени се подлагат на процедура за инжектиране на филър за уголемяване. „Дори жените, които психологически не са “готови” да се “набодат”, следват тази толкова силна тенденция на големи, пухкави и сочни устни, ползвайки филтър за снимката си в Инстаграм, или дори червило или гланц с 3D ефект. А хора, които са социално активни се чувстват леко “не на място”, ако не се вписват в тази мода“, коментира тя.
Тя определи устните като активния „митничар“ на устата, тъй като оценяват, усещат, контактуват, улавят или се сливат в различни форми на чувственост и симбиоза.
„Тъй като тялото няма джоб, устата е орган, който показва, че човек иска нещо да притежава. Устата винаги реагира на нещо, което искаме да притежаваме. Като «митничари», устните са като пипала, които освен, че участват в разговор, опипват всичко, което ще слага човек в "устата". В любовната прелюдия, с устни опипваме партньора, при нещо приятно, те се отварят, а при стрес, се затварят. ”Увеличавайки” устните, психологично, подсъзнателно, човек увеличава площта на тези пипала. В света, в който живеем, пълен с възможности и непрекъснати надпревари с нечовешка скорост, човек трябва да успява да “филтрира” цялата информация, за да знае в коя посока да поеме. Увеличавайки устните, човек увеличава способността си на филтрация. Устните са и орган, който говори за степента на чувствителност и емпатия, за емоционалност на човека“, обясни Цимбал. ОЩЕ: Уголемяване на устните и здраве: Какви са опасностите?
Тя опроверга и мита, че тънките устни означават, че човек е зъл. „Това са хора, които просто са по-рационални и те нямат нужда от това допълнително “опипване с пипала”, обясни Цимбал. Авторката на учебника за човешкото лице даде пример, че при взимане на решение човекът с тънки устни ще изиска мнение на добър специалист, а хора с големи устни няма да имат нужда от обяснения, защото те сами ще направят своето “проучване - опипване”, ще вкусят, ще пробват и тн.
„Жените, уголемявайки устни, подсъзнателно искат да увеличат своята способност да подбират правилните мъже, правилните бизнес партньори и среда. Повече “пипала”, за да усетят ситуацията правилно, в която трябва бързо да реагират. Психофизиологичната необходимост за увеличаване обема на устните в един момент води до неспособност да се филтрира огромния поток от информация, което изисква още повече уголемяване на устните и така … до безкрай“, обясни още Цимбал. ОЩЕ: 5 ефективни съвета за по-плътни и големи устни
Имат ли българите характерни черти на лицето?
Цимбал коментира, че няма нищо специално или характерно във физиономията на българина. Тя използва случая обаче да отправи послание към всички хора в България:
"Гледайте на собственото лице като на ценен опит и възможност за растеж. Анализирайте и намерете ресурс, като възможност за развитие. Не се зацикляйте върху минусите си, а вместо това бъдете ентусиазирани да приложите на практика уроците, които ще научите с Физиогномика, ако ще решите да се гмурнете в метода през книгата. Прощавайте несъвършенствата на другите, опознавайки ги през лицата и не само. Това е важно умение за личностно израстване. Когато приемем други хора, себе си и обстоятелствата в живота, това ни прави по-щастливи. Това ще ви помогне да коригирате собственото си отношение. Не забравяйте, че всеки човек е способен на много. Не се съмнявайте в силите и новите си възможности“. ОЩЕ: Тайната на дерматолозите: Това е най-ефективният начин за измиване на лицето