Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Мерките срещу COVID-19 - поставя ли ги под въпрос смъртността в България и Швеция?

23 ноември 2020, 13:35 часа • 9288 прочитания

България вече се намира на първо място по смъртност от COVID-19 в Европейския съюз. Това показват данните на Европейския център за контрол на заразните болести.

Става въпрос за данните, които показват колко са починалите на милион население.

Средно за последните 7 дни смъртността в България е 15 починали от коронавирус на милион население за всяко денонощие, сочи статистиката. В световен мащаб сме на второ място по смъртност на 1 млн. души, сочи информацията на Worldometers.

Статистиката е на база данните от събота, когато България обяви 129 смъртни случая за денонощие. Това означава 18,6 починали от заразата на 1 млн. население. В световен мащаб по този показател преди България се нарежда само Северна Македония, където смъртността е 18,8 на 1 млн. население.

Това сочи и графика от сайта OurWorldInData, като за справка редом с 27-те държави от ЕС са оставени и САЩ, прословути със своето несправяне с епидемията.

Швеция, която е прословута с либералния си модел спрямо заразата е предпоследна в същата тази класация.

По този въпрос българският общественик и ветеринарен лекар Пламен Пасков поставя редица въпроси в социалната мрежа Фейсбук.

Той пита какво е довело до тази смъртност, въпреки наложените противоепидемични мерки в страната ни. "Но думата "грип" изчезна. Само аз ли не съм я чул и чел тази година, тази пролет/есен", отправя въпрос Пасков.

"Въпреки, че през март честно напомняха, че смъртността от грип ежегодно е много по-висока от ковидната. Вече и за това мълчат, разбира се. И не само тази думичка изчезна. Изчезна и доказателствената диагностика в медицината.

Изчезна списъкът с диференциалните диагнози. Изчезна списъкът с различните диагностични методи, които препроверяваха или предоказваха диагностичните хипотези и първоначалните диагнози.

Изчезна и окончателната диагноза, която винаги даваше отговор на всички останали изследвания и диагностични предположения преди това - аутопсията, допълва той.

Той постави под въпрос и налаганият метод с PCR диагностиката, като се спря и на различните резултати от тестовете за коронавирус на създателя на Тесла Илон Мъск."

Още: Важните въпроси за коронавируса, на които не получаваме задоволителен отговор

Съмненията в PCR тестовете не са ново явление. Повече за тяхната сериозност и аргументите за това прочетете в този материал.

Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес