"Cancel" културата не е нещо, което ние си измисляме. Един от най-ярките примери за това е бившият журналист на "The Guardian" - Нейтън Робинсън. Един от най-яростните либерали на либералното издание, човек, който бранеше новите либерални ценности, отричайки точно тази cancel култура в редица свои писания и туитове.
Още: Завръщане към Студената война: Путин рискува с Пхенян, за да победи в Украйна
Още: Топ 3 снайперски пушки в армията на САЩ за всички времена
За да бъде накрая уволнен от същите The Guardian, заради негова критика към Израел. Самият той, изяден от своите.
Като глутница огладнели и озверели вълци, най-накрая, по природен закон, те ще се самоизядат, пише анализаторът Дахер Ламот във Фейсбук.
Още: Позиция: Украйна трябва да бъде поканена да влезе в НАТО
Още: Подли трикове: Как Русия отнема жилищата на собственици в Мариупол (СНИМКИ и ВИДЕО)
Но cancel-културата съществува и у нас от доста време. Свидетел съм как най-смелите и качествени журналисти биват отлъчени, "забравени" и отритнати от всички, заради наличието на съвест у тях, която не им позволява да бъдат поредните идолопоклонници и послушни слуги на статуквото. Заради това те губят правото си да си изкарват по честен път прехраната и пътят им се свежда до две разклонения: мизерия или послушание.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия отстъпва на световния оръжеен пазар
Още: Големият проблем за F-16 срещу най-ефективното руско оръжие в Украйна - умните бомби (ВИДЕО)
Да ви кажа честно, направо се възхищавам на хората избрали първото и търсейки трети път, трънлив и опасен, който да ги изведе към истинската журналистика. Особено това се отнася за журналистите, които бяха в Сирия и писаха истините за войната там. Шапка ви свалям. Бих ви написал имената, но понеже не съм ви питал, ще се надявам да излязат на повърхността.
А що се отнася до останалите, вас не ви мисля. Вие сами ще се хванете за гушите."