Всеки знае, че сланината се запазва годна за консумация дълго време, когато бъде осолена. Малцина обаче са наясно с това как правилно да обработят продукта и какво количество сол да използват при самото осоляване.
Още: Масло от витамин Е - натурален ботокс за кожата
Още: Консумирайте тази напитка в продължение на 21 дни, ако искате да отслабнете и да имате красива кожа
За да сме ви максимално полезни и с помощта ни да успеете да приготвите един от най-харесваните деликатеси по нашите зими, ще споделим с вас как е правилно да съхранявате и осолявате животинския продукт.
Как е правилно да се осолява сланинката?
Ето какви продукти са ви нужни за осоляването на сланината:
• Сланина;
• морска сол.
Още: Важните промени, които настъпват в телата ни, когато ставаме с час по-рано
Начин на осоляване:
Първото и най-важно нещо е да накиснете прясната сланина в солена вода за 1-2 дни. Това ще спомогне да се отцеди излишната кръв от нея. След това може да я нарежете на парчета.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Всичко, което трябва да знаете за малиновите кетони, ако искате да отслабнете до лятото
Изберете си подходящ съд, в който искате да я съхранявате. На дъното му сложете сол, а върху солта подредете парчетата сланина. Процедира се точно по този начин, за да не се развали вкуса на продукта от самия кислород. Върху сланината поръсете отново сол.
Трябва ли да има сланина по месото? Ето как да изберете най-доброто
Съдът покрийте с капак или друга тежест. Някои дори предпочитат да използват камък, за да са сигурни, че сланината е достатъчно добре притисната. Продуктът се съхранява на сухо и хладно място.
Още: Домашна маска с грейпфрут - възвръща блясъка на лицето, премахва акне и пигментни петна
Оставете да престои така в рамките на 15 – 20 дни. След това може да консумирате директно или да добавяте към любимите си ястия.
Да ви е вкусно!