Утре по Дунав мост 2 ще премине първият пътнически влак, няма да има скоростни ограничения

09 май 2014, 11:40 часа • 15386 | прочитания

През утрешния ден ще бъде открита редовната железопътна линия между Видин и Калафат, съобщи Владимир Андреев, изпълнителен директор на смесеното българо-румънско дружество “Дунав мост Видин – Калафат”, цитиран от Фокус.

Още: Първият фестивал на античните театри е тук: Големите имена на Древна Гърция оживяват (ВИДЕО)

Още: Директорка на училище ухапа водещия на "Съдебен спор" Жоро Игнатов (ВИДЕО+СНИМКА)

По думите му, Дунав мост 2 е технически готов за железопътния трафик още от неговото откриване на 15 юни 2013г.

„Няма технически проблем за преминаване на влакове по съоръжението. Съоръжението е готово”, заяви Владимир Андреев. Той добави, че ситуацията с товарните влакове е по-различна, защото е необходимо да има товари и спедиторски фирми, които да организират транспортирането на тези товари.

„По информация от Министерство на транспорта, се очаква до края на месеца да имаме и първия товарен влак, има заявени товари. Въпрос на организация и композиране на товарите е”, добави изпълнителният директор на моста.

Още: Kaufland и УНСС стартират съвместна Data Academy

Още: По градове: Времето утре - 3 април 2025 г.

Проектната скорост, с която могат да се движат композициите, е 140 км/ч. Тя е достигната от пробната мотриса при откриването на съоръжението, така че ограничения за скоростта на влаковете при преминаването им по моста няма, добави Владимир Андреев.

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес