Нова такса вдига "Гражданската отговорност"

02 април 2013, 14:47 часа • 7464 | прочитания

Нова такса може да повиши цената на "Гражданска отговорност" с около 2 лв. Става въпрос за сума, която ще се събира в обезпечителния фонд към Националното бюро "Зелена карта", от който се плащат щети, причинени от наши шофьори в държавите извън Европейския съюз, в които се кара със едноименния сертификат, предаде Стандарт нюз.

Още: Първият фестивал на античните театри е тук: Големите имена на Древна Гърция оживяват (ВИДЕО)

Още: Директорка на училище ухапа водещия на "Съдебен спор" Жоро Игнатов (ВИДЕО+СНИМКА)

Причината е във възникнал проблем заради трима наши застрахователи, които не са платили в срок на пострадали от български автомобили, разказа бившият изпълнителен директор на "Лев Инс" Стефан Софиянски. Затова Международното бюро "Зелена карта" започна наблюдение срещу България, след което да се реши дали срещу родния автозастрахователен сектор да стартира процедура по мониторинг.

Междувременно обаче въпросните 3 дружества са се издължили. Въпреки това опасността не е отминала. Ако нещата се усложнят, може да се наложи да се събират допълнително пари в обезпечителния фонд към "Зелена карта".

По време на обсъждане на проблема между родните автозастрахователи е било изчислено, че таксата ще бъде около 2 лв. на полица. Това означава, че след няколко месеца може да се наложи шофьорите да започнат да плащат и въпросната сума, освен 10-те лева, които в момента дават за Гаранционния фонд, когато си купуват "Гражданска отговорност".

Още: Kaufland и УНСС стартират съвместна Data Academy

Още: По градове: Времето утре - 3 април 2025 г.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес