Изтича срокът, до който НОИ изплаща възстановените пенсии за инвалидност на 962 души

15 март 2023, 05:41 часа • 3495 | прочитания

В срок до 15 март Националният осигурителен институт изплащаше дължимите суми на 962 души с подлежащи на възстановяване пенсии за инвалидност и добавки за чужда помощ. Става въпрос за хората с ТЕЛК решения с изтекъл срок и забавяне в медицинската експертиза за преосвидетелстване.

Още: Министърът на туризма с отчет: Първите 100 дни на 100%

Още: Кой ще е по-топлият ден - събота или неделя? Времето утре - 26 април 2025 г.

Служебното възобновяване на плащанията се регламентира с последните поправки в Закона за хората с увреждания , а за изплащането на средствата ще бъдат издадени разпореждания.

Инвалидните пенсии се възстановяват само за тези, които са подали заявление за преосвидетелстване 3 месеца преди изтичането на ТЕЛК решението и за които има забава в медицинската експертиза. Пенсионерите с лични пенсии или добавки за инвалидност към февруари са общо близо 477 хиляди.

ОЩЕ: НОИ: Пенсиите за инвалидност на 962 души ще се изплащат до 15 март

Още: Кой е новият директор на „Метрополитен“ Николай Найденов

Още: "Всичко, което постигам, e с лекота": Младата надежда в шаха Анджелика Ненова в Студио Actualno (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес