Двадесет отсечки в цялата страна ще бъдат блокирани от утре в следващите три дни заради протестните действия на строителните фирми, които все още не са получили парите си от държавата за извършените от тях ремонти, а дейността им може да остане блокирана и занапред, твърдят самите те.
Още: Правителственият самолет ще прибере у дома освободените от хутите български моряци
Още: Времето утре - 23 януари 2025 г.
В 9 ч сутринта в София започва шествие на Околовръстен път, където протестиращите ще се събират и пред входа на Народното събрание. В останалите места в страната се предвижда затваряне на движението от 10 до 11 часа.
Всички 20 точки може да видите на специално изготвената карта ТУК.
"Промяната остави българия без пътища. Част от правителството саботира поддържането на пътищата и ако Народното събрание не отмени решението си от края на април, на 30 септември България ще е единствената държава в света, която няма да има поддръжка на пътища", предупреди изпълнителният директор на Браншова камара пътища Стефан Чайков. „Предвиждаме и затваряне на отсечките, на който ще са протестите. Движението ще бъде спирано за един час. Ако нещата не се променят, ще решим как да продължим с протестите“, каза още Чайков.
Още: Безплатна работилница за деца тази неделя в Kaufland – Трошево във Варна
Още: МвнР с препоръка към българите да се въздържат от пътуване в Лос Анджелис
ОЩЕ: Пътните строители: Правителство няма намерение да плаща, вероятно защото няма пари
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гвардейците пред президентството с нови червени кабинки
Той поясни, че основното искане на строителните фирми е да се прекратят старите договори, защото по тях се възлагат нови дейности, които се считат за основен ремонт, а не за текущ. Според решението на Народното събрание обаче тези договори ще важат до 30 септември, а според строителите дотогава няма как да се подпишат нови, защото все още не е стартирала нито една процедура. Затова браншът настоява договорите да се удължат, а решенията повече да не се взимат от парламента, а от Министерския съвет и регионалното министерство, както би трябвало да е. В противен случай, ако не се състави правителство и парламентът се разпусне, ситуацията ще остане блокирана.