Адвокат от "Правосъдие за всеки": БНТ активно разпространява фалшиви новини

08 септември 2020, 16:13 часа • 4510 | прочитания

Почти всеки ден виждам доказателства как БНТ, т. е. обществената телевизия, която финансираме с пари от нашите данъци, не само успешно се каналотретизира, но и активно разпространява фалшиви новини.

Още: Великденски дух и до 1000 промоции тази седмица в Kaufland България

Още: Властта печели време за новия план за бежанците от Украйна

Конкретно днес от Сан Стефано 29 съобщиха, че протестът бил обявен като „Народен съд“ и очаквано мобилизраха цялата проправителствена пропаганда да реди дитирамби за комунисти, русофили и какво ли още не, пише адвокат Емил Георгиев от организацията "Правосъдие за всеки" във фейсбук.

Забележителен похват, за който биха завидели и хибридчиците от кафявите клоаки. Очевидно това е новото поле на дейност на „обществената“ медия.

Разбира се, вече има реакция и фейкът бе свален от сайта им, заради което генерира „404 грешка“.

Още: "Ще ти кажа нещо, ама не трябва да ти го казвам": БОЕЦ пусна нов запис от полицията във Велинград (ВИДЕО)

Още: Почина уважаван преподавател в Софийския университет

Честно, не очаквах, че ще паднете толкова ниско, пише още той.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес