Google плаща стотици милиони заради практика, свързана с детското съдържание на YouTube

05 септември 2019, 05:45 часа • 3623 | прочитания

Най-популярната интернет търсачка в света Google ще плати 170 млн. долара глоба заради недопустима практика на своята марка YouTube. Сумата беше договорена след преговори с Американската федерална търговска комисия.

Още: Всички модели iPhone 16 се предлагат с адаптер за зареждане и застраховка до края на годината в Yettel

Още: А1 вече предлага Apple Watch Ultra 2, Series 10 и SE с Extra SIM – без такса за първите 3 месеца

Санкцията е заради практика на YouTube да използва бисквитки в детските си канали, за да следи и събира информация за потребителите им, но без надлежно да уведомява родителите за това. Тя обаче е постигната след преговори т.е. всъщност е по-малка, отколкото можеше да бъде.

Освен това, YouTube ще трябва да разработи система, която да позволява на собствениците на детски канали да идентифицират съдържание, създадено за деца.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес