Владислав Панев и Борислав Сандов бяха преизбрани за съпредседатели на „Зелено движение“ на проведеното в Пловдив Национално събрание на партията. Зелените гласуваха единодушно за явяване на предстоящите парламентарни избори заедно с останалите двама членове на Демократична България. Партията изключи коалиция, с която и да е от политическите сили, представени в сегашното Народно събрание. Беше приета и декларация в подкрепа на Димитър Василев Велин, който вече 47 дни е в гладна стачка с искане за оставка на правителството и главния прокурор.
Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва
Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"
Владислав Панев е собственик на финансова компания и общински съветник в столицата. През последните години стана известен с действията си срещу горенето на вносни боклуци в ТЕЦ, строежа на Вълка на територията на Държавно ловно стопанство Искър, както и с експертизата си по икономически и енергийни теми.
Борислав Сандов е координатор за „Коалиция за климата – България” и координатор на кампаниите за „Фондация за околна среда и земеделие“. Той е известен с водещата си дейност по редица кампании в защита на природата, сред които за опазването на Иракли, Странджа и Перелик, забраната на ГМО в земеделието, както и забраната за фракинг за шистов газ и спазването на законите в Национален парк Пирин.
Националното събрание избра и състави на изпълнителния и националния си съвет. Сред новите членове в управлението са природозащитниците Тома Белев, Александър Дунчев, Николай Сиджимов и Константин Иванов, заместник-директорът на софийско училище Росен Богомилов. Освен тях в ръководството влизат и заместник-кметовете на столични райони Надежда Бобчева и Христо Христов, общинските съветници Албена Симеонова и Добромира Костова, активистите Георги Стефанов и Стоян Йотов, международният секретар на партията Зарица Георгиева.
Зелените са убедени, че заедно с партньорите си ще изградят по-добра, чиста и успешна България. "Отговорността ни е изключително голяма и сме убедени, че я носим в интерес на гражданите и на просперитета на родината", пише още в съобщението до медиите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство
Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов
Още: Лена Бориславова обяви какво ще направи ПП-ДБ на вота на недоверие
Още: "Величие" отново прокарва опорките си за реакторите на АЕЦ "Белене"