И ГЕРБ изтегля своя кандидат за председател на парламента. Това стана ясно от думите на председателят на ПГ на ГЕРБ - СДС Десислава Атанасова по време на брифинг в Народното събрание.
Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)
Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори
Според нея това, че изтеглят кандидатурата на Росен Желязков е категоричен и достатъчен знак, че те правят крачка назад. "Считаме, че трябва в консенсус, съгласие, в единство, ако щете, заедно председателите на всички групи да стигнем до единно решение и в този смисъл не искайте от мен да предопределям това решение, защото в момента все още тече Председателски съвет, дискусия. Г-н Митов е вътре. Ние от уважение към вас излязохме да обявим нашите намерения", добави Атанасова.
ОЩЕ: Десислава Атанасова: Обмисляме крачка назад (ВИДЕО)
ОЩЕ: Нов ден, нов провал за парламента да си избере председател
Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството
Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"
От своя страна Томислав Дончев за пореден път, че изборите са свършили. "Хайде да не се държим все едно, че сме в кампания. Хората са ни пратили не да се състезаваме кой е най-атрактивен, а да свършим работа. Колективната ни неспособност да свършим работа означава, че тази институция е безсмислена и че всички заедно и по отделно сме безсмислени", каза той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Продължаваме промяната" ще иска оставка, ако Митов замете скандала с ГДБОП
Още: Денков: Вотът на недоверие няма да мине
Още: Калин Стоянов видя колебание в хората на Доган: Доста са объркани