Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Теория на конспирацията: Защо Кличко не е удрял Пулев с бокс

17 ноември 2014, 15:13 часа • 144680 прочитания

Вълната от интерес, която предизвика мачът между Кубрат Пулев и Владимир Кличко продължава да набира сила, особено в социалните мрежи.

Още: Реваншът с Усик ще струва на Тайсън Фюри повече от поредна загуба

Още: Ще гледаме ли Усик - Фюри 2 в БГ ефир?

Най-интересни, разбира се, са теориите за нечестната игра на Кличко срещу Кубрат. Една от тях касае бинтовете на украинеца и дали той не е сложил „помощни подсилващи средства”, за да направи и без това гръмотевичния си удар направо смъртоносен. Представяме на Вашето внимание, уважаеми читатели, въпросните снимки:

Какво е обяснението – всъщност просто и логично, но не в изгода на конспираторите. Първо, преди всеки мач на професионалния ринг при слагането на ръкавици винаги присъства човек от щаба на противника, който да следи да няма измама. Преди това правило да влезе в сила, е имало измами и действителни случаи на твърди предмети, слагани в ръкавиците, за да се вземе нечестно предимство. Съответно човекът от щаба на Кобрата би трябвало да е купен или заплашен по незнайно какъв начин, за да „не види” евентуално помощно средство в ръкавиците на украинеца.

Още: Олександър Усик - Тайсън Фюри II: Кога и къде да гледаме бокса за световната титла в тежка категория?

Още: Край на сагата Ред Бул и Перес: Следващата "жертва" на Верстапен е избрана

На второ място идва обяснението що е то бойно изкуство и съответно бокс. Снимките по-горе показват разликата между т.нар. бинтове „180” и „108” и различните видове намотки. В случая с Кличко намотката е направена така, че отгоре да се получават меки топчета. Причината – да бъдат предпазени трапецовидната, главовата и кукестата кост в китката. Особено препоръчително е този вид намотка и съответният бинт да се прилагат при хора с по-ясно изразени „кокалчета” на юмрука – такива като на Владимир Кличко. При всяка начална или междинна намотка, минаваща над "кокалчетата" на юмрука, се прави т.нар. "twist wrap" (усукано навиване) и в последните намотки бинтът се оставя прав т.е. без гънки. Когато това се направи, бинтът върху кокалчетата прилича на топчета.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес