Пепи II (или Пиопи) е египетски фараон от Старото царство, възкачил се на трона невръстен – на 6-годишна възраст. Според учените чувството му за "избраност" го е довело до превръщането му в един от най-взискателните царе на Древен Египет, пише Ancient Origins.
Още: Извънземни и косатки с ножове. Откритие в пустинята изплаши учените
Още: Пъб в английска провинция е обитаван от призраци, твърдят местни
Пепи II Неферкара е фараон от 6-а династия на Старото царство, управлявал приблизително през 2300-2206 г. пр.н.е. Заслужава да се отбележи обаче, че в първите години на управлението на Пиопи II вместо него управлява майка му Анхесенпепи II.
Фараонът обикновено се описва като най-дълго управлявалият монарх в историята, като някои източници споменават 94-годишното му управление, докато други посочват, че е продължило 64 години.
Ужасяващо поведение
Освен с дългото си управление Пепи II е известен и с доста налудничавото си поведение.
Още: Партените: Незаконните деца на войната на Спарта
Още: Този рядък минерал е по-стар от Земята
Съхранено писмо, което Пепи II пише до Харкуф, губернатор на Асуан и ръководител на една от експедициите, изпратени от Пепи II в Нубия, показва, че Пепи II е поискал танцуващ пигмей (мъж с много малък ръст) да бъде заловен „учтиво“ и да бъде доведен, за да забавлява двора.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мистериозна глава на "човек-змия" отпреди 7500 години повдига въпроси
Още: Можете ли да кажете кой възел е най-здрав? Повечето хора се провалят
Също така фараонът ненавиждал мухите, затова поискал робите му да бъдат покрити с мед, изпълнявайки функцията на капан за мухи. В резултат на това, благодарение на сръчността и непоклатимата упоритост на това насекомо, мухата започнала да се радва на голямо уважение, като символ на постоянство и упоритост. Затова със златни мухи били награждавани на войници, показали такива качества на бойното поле.
Амулети с мухи били изработвани от злато, сребро, афганистански лапис лазули, фаянс, карнеол и аметист. Също така древните египтяни вярвали, че носенето на амулет с муха предпазва от ухапвания от насекоми или отблъсква мухите.
Още: Революции, променили историята по VIASAT HISTORY (ВИДЕА)
Още: Древни британци убили и разчленили най-малко 37 души
Припомняме, че по-рано египтолозите успяха да разберат какъв парфюм е използвала царица Клеопатра. Комбинирайки древни текстове и съвременна химия, изследователите пресъздадоха парфюма, използван от последната царица на Египет.
ВИЖТЕ ОЩЕ: Как персийският цар Ксеркс заповяда да се бичува морето за наказание