Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Тази ядка изобилства от магнезий, сваля захарта и холестерола - достатъчни са 3-4 ядки на ден

27 ноември 2024, 13:41 часа

Поради наличието на полезни мастни киселини и съдържание на магнезий в ядките кашу, тяхната консумация има положителен ефект върху здравето на нервната система и ставите. Но това не са всички полезни свойства на продукта, както се отбелязва в статията, публикувана на сайта на здравния портал The Health Site.

Още: Топ 3 на храните пълни с Омега-3 мастните киселини

Още: Здравен съвет за деня, 27 януари: Лекар: Тези храни могат да повлияят на кръвното

Ползи от кашуто 

Включването на ядки кашу във вашата диета може да помогне да се отървете от излишните килограми, холестеролните плаки и също така да предпазите тялото от развитие на атеросклероза.

Ядките кашу се препоръчват на диабетици, тъй като имат способността да нормализират нивата на кръвната захар. Този вид ядки има положителен ефект върху косата и кожата. Отбелязва се, че хората, които редовно консумират кашу, са по-малко склонни да страдат от акне.

Лекар: Внимавайте с нея, това е най-опасната ядка

Още: Лекар: Това са последствията от пиенето на кафе със захар, здравен съвет за деня, 27 януари

Още: Кардиолог: Как маслото влияе на холестерола и полезно ли е за сърцето

Порталът допълва, че при въвеждането на този продукт в диетата човек не трябва да яде повече от една или две ядки на ден. В противен случай може да се появят алергии.

Семената от кашу са малки "биофабрики" на полезни за сърцето мазнини, мед, магнезий, желязо, цинк, селен, фосфор, витамини К, Е и В6.

Кашуто в диетата на хора от различен пол и възраст (деца, младежи, юноши, възрастни и стари хора), както и влиянието му върху здравето.

Кашуто е здравословна храна с много антиоксиданти, основни мазнини, фитостероли и безкрайни ползи за деца, тийнейджъри, млади хора, възрастни и възрастни хора.

Още: Кои са най-честите причини за появата на сухи ръце през зимата?

Още: Лекар: Това е най-полезният протеин за сърцето, регулира холестерола

Шепа кашу всеки ден предотвратява образуването на камъни в жлъчката и попълва загубите на желязо, свързани с месечния цикъл в женското тяло. Съдържащият се в ядките токоферол подобрява репродуктивната функция, витамин Е насища клетките с кислород, има благоприятен ефект върху кожата и помага на жените да изглеждат по-млади.

Яденето на кашу за възрастни хора намалява риска от сърдечни заболявания, рак, остеопороза, инсулт, диабет, Алцхаймер или Паркинсон. Високите нива на лутеин поддържат здраво зрение, правилният баланс на магнезий предотвратява мигрена, а здравословните мазнини подобряват когнитивната функция.

Ядките кашу са добър начин да се предпазите от кариес и желязодефицитна анемия по време на бременност и да обогатите тялото на нероденото дете с необходимото количество полезни хранителни вещества по време на вътреутробното развитие.

Достатъчно е да ядете 3-4 ядки кашу всеки ден, за да ограничите чувството на глад и по този начин да се отървете от излишните килограми, както и да извлечете максимална полза от ядката.

Ядката, в която има най-много магнезий

Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Таня Станоева
Таня Станоева Отговорен редактор
Новините днес