Пилешкото месо е един от най-популярните продукти сред тези, които се грижат за здравето и теглото си. Благодарение на своите диетични и полезни свойства, както и на достъпната си цена, този вид месо отдавна е спечелило безспорна популярност. Но експертите съветват да се въздържате от консумацията на някои части от пилето.
Още: Какви храни ядат столетниците: Топ 10
Още: Шамфъстък: Как влияе на кръвното и холестерола
Кои части от пилето не трябва да се ядат?
Според ендокринолога Елена Островская не всички пилешки карантии са полезни. Също така трябва да се избягва и консумацията на кожата на пилето.
С кората от този плод пилешкото никога не става сухо
Лекарят обяснява, че пилешката кожа е с най-концентрирано съдържание на мазнини, освен това тя съдържа потенциално опасни вещества. Д-р Островская обръща внимание на факта, че домашните птици се третира с хлорни съединения. В резултат на това всички вредни вещества се концентрират в кожата.
Още: Чай от канела: 7 причини да започнете да го пиете всеки ден
Още: Лекар: Тази напитка предпазва от скокове на кръвната захар
Ендокринологът препоръчва да се откажете от консумацията на пилешки крилца. Разбира се, приготвени в пикантен сос, те са истинска наслада за сетивата. Но при готвене пилешките крилца поемат много масло и сол, което изобщо не ги прави полезни.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Лекар: Болката в тази част на тялото издава проблеми с панкреаса
Още: Забравете за подутия корем: Естествено решение за по-добро храносмилане
Специалистът отбелязва, че в крилцата почти няма месо, което да осигури на тялото важен протеин. В резултат на това човек поглъща огромна доза от потенциално вредни компоненти и нищо не може да компенсира това.
Учени: Спрете да ядете тези части от пилето
Експертът съветва любителите на пилешката трътка да не я ядат, тъй като това е най-вредната част от трупа - в нея може да има голям брой патогенни бактерии.
Още: Лекар: Всеки четвърти, претърпял инсулт, е имал тези признаци
Още: Загубата на равновесие не винаги е безобидна! Ето кога да се притеснявате
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист!