Въпреки, че е един от най-вкусните и сочни плодове, много диетолози предупреждават, че не е добре ябълката да се яде вечер.
Още: Здравен съвет за деня, 22 януари: Лекар: Тези 4 храни са задължителни за отслабване
Този плод, който укрепва имунитета, не трябва дори да се яде по всяко време на деня, а само сутрин. За тази препоръка са изброени конкретни причини.
Според някои изследвания се препоръчва ябълката да се консумира рано сутрин, защото е богата на диетични фибри и пектин, намиращ се в нейната кора, пише македонският портал Арт кухня..
Повечето хора имат проблеми с храносмилането поради недостатъчен сън или лоши хранителни навици, така че яденето на ябълка сутрин, веднага след събуждане, е добра идея. На закуска ябълките могат да стимулират храносмилането ни по-добре от всички други плодове, казват диетолозите, допълва БГНЕС.
Още: Комбо-тест за грип, RSV и COVID-19: Кога и как да го направите?
Още: Кардиолог: Телешко - вдига или сваля холестерола
Освен това пектинът в ябълките може да помогне да се отървете от токсините, тъй като води до елиминиране на канцерогените в организма.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Билка номер 1 при лошо кръвообръщение
Още: Кардиолог: Всички правят тази грешка - как правилно да измерите пулса си
Ако ядем ябълки късно вечерта или през нощта, този агресивен плод може да се обърне срещу нас и да натовари нашите чревни функции. Това означава, че ябълката през нощта ще ни поддуе и ще изпитваме дискомфорт в стомаха през цялата нощ.
Също така, намиращите се в ябълките органични киселини могат да увеличат отделянето на стомашна киселина, което също може да ускори движението на чревното съдържание.
Така че, според специалистите по хранене, най-добре е да ядете ябълки веднага след като сте станали или между храненията, за да извлечете от тях максимума хранителни вещества, да ускорите процеса на загуба на тегло, да имате красива и здрава кожа, отлично храносмилане и т.н.
Още: Какво е кортизол и как влияе на кръвното ви налягане
Още: Шум в ушите - кога е опасно състояние?