Начинът на хранене и приемане на напитки е особено важен за бебетата поради уязвимостта и недоразвитостта на отделителната и имунната им система.
Още: Кафява захар - как влияе на кръвната захар и безопасна ли е за диабетици
Още: Кардиолог: Това е най-полезната мазнина за пържене, сваля холестерола
Всички продукти, които се консумират от най-малките, трябва да са доказано качествени и затова съвсем логично е да се сетим за водата. Най-съвършената, най-чистата, здравословна и натурална напитка, която идва директно от природата.
Да даваме ли вода на бебето?
Това е един въпрос, който често си задават майките. Съвременните педиатри активно подкрепят кърменето и това не е случайно. Кърмата осигурява на бебето храна, повишава имунитета му, но и му осигурява нужната хидратация, тъй като съдържа 80% вода. Затова и повечето специалисти считат, че не е необходимо да се дава допълнително вода за пиене, докато бебето е на естествено хранене.
Още: Тези два симптома в устата издават висок холестерол
Още: Лекар: Всички го пием, но това хапче е отрова за черния дроб
Няколко глътки вода след кърмене
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Каква е разликата между грип и вирусна инфекция
Още: 12 ефективни домашни средства, които мигновено ще облекчат болката в стомаха
Млечницата (coop, монилиаза) е гъбична инфекция. Това често срещано заболяване се наблюдава обикновено при новородени или кърмачета, когато в устната лигавица се образуват малки бели налепи. За да се предпази бебето от млечница, след кърмене се дават няколко глътки вода - по този начин остатъците от млякото се отмиват и се избягва развитието на гъбички.
Ами ако няма кърма?
Когато обаче няма кърма или майката не може да кърми поради различни причини, на помощ идват разтворимите бебешки млека. Тогава се налага и млеката да бъдат разтворени – във вода. И тук идва важният въпрос:
Още: 13 храни, които ще ви спасят от зимните болести: Открийте богатството на цинка
Каква вода да изберем?
Имунната и отделителната система на бебетата са недоразвити в момента на раждане и това е особено валидно за бъбреците им, затова е забранено да им се дава минерална вода. Когато пиехме само хлорирана вода от чешмата, тя задължително се преваряваше. Все още някои от педиатрите препоръчват водата на кърмачетата да се преварява до шестия месец, но след като бебето започне активно да се движи и да поставя различни предмети в устата си, нуждата от поддържане на пълен стерилитет отпада.
Източник: health.bg