Ябълка, отрупана с едри и сочни плодове - всеки градинар да види това в градината си. Но не всеки знае, че то може да се постигне с помощта на един лесен трик.
Още: Хитър трик: Как да използвате бира в градина, за да цъфтят цветята ви като луди
Още: Как да засадите петунии през април
По време на растежа и плододаването ябълковото дърво активно извлича хранителни вещества от почвата. През този период е необходимо овошката да получи необходимите хранителни вещества, за да даде обилна реколта.
За нормалното развитие на дърветата и устойчивостта на болести трябва да се прилагат торове през целия вегетационен период. Но точно сега е важно да се приложи един лесен трик.
Полейте ябълките с това през май и реколтата няма да има прибиране
Още: След студа през април третирайте овошките с това, за да спасите реколтата
Още: 5 модерни билки: Нови аромати за вашата градина или балкон
Какво заравят опитните градинари под ябълката през пролетта?
По това време дърветата се събуждат след период на сън и започват интензивен растеж - развиват се пъпки и издънки - основата за бъдещата реколта е положена. Ето защо е особено важно да им се осигури добро подхранване.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Ябълковите дървета изискват пролетно торене, въпреки плодородната почва и торовете, които се прилагат през есента. Почвата под ябълковите дървета се наторява с минерални и органични торове, както и с комбинация от тях.
При пролетното торене трябва да преобладава азотът, от който растенията се нуждаят за ускорен растеж и развитие на зелена маса. За подхранване на ябълковите дървета се използват урея, амониев нитрат, оборски тор, обикновен торф и птичи тор. Подхранването трябва да започне, когато се появят млади листа и първите пъпки.
Ябълките ще станат по-сладки от мед, ако направите това
Още: Трикове на хитрите градинари, с които ще умножите реколтата от домати
Още: В какво да накиснете семената на краставиците, за да покълнат по-бързо
Две седмици след цъфтежа се прилагат течни торове: 12 гр карбамид или 15 гр селитра на 10 литра вода.
За приготвяне на органичен тор, богат на азот, се използва оборски тор. Той се разрежда с вода в съотношение 1:3. Инфузията ще бъде готова за употреба след 14 дни, но не забравяйте да я разбърквате периодично през това време. Преди да я използвате, разредете 1 литър от нея с 10 литра вода.
Но опитните градинари разчитат на още един метод - те заравят 2 шепи пирони под ствола на ябълковото дърво. Попадайки в почвата, те я насищат с желязо, което е жизнено необходимо за растежа и развитието на овошката.