Сред многото сортове краставици има един, които опитните градинари определят като най-непретенциозен. Той дава богата реколта дори в суша. Идеален е за отглеждане дори от неопитни градинари. Благодарение на добрите си характеристики хибридният сорт "Бинго F1" винаги радва с изобилната си реколта.
Най-непретенциозният сорт краставици
Хибридният сорт "Бинго F1" принадлежи към ранозреещите сортове. Отличителна черта е, че се чувства страхотно както в оранжерия, така и на открити площи. Но този сорт е спечелил най-голямата слава благодарение на богатия си добив. В допълнение, растението може да издържи на неблагоприятни климатични условия. Що се отнася до плодовете, градинарите, отглеждащи този сорт споделят, че краставиците са с отлично качество.
Какво да засадите на мястото на краставиците
В случая градинарите започват да събират първите плодове 35-38 дни след появата на разсада. Високата производителност се дължи и на факта, че сортът плододава много добре дори при лошо осветление.
Краставиците обикновено достигат 4-5 сантиметра, но за сметка на това са много на брой. В допълнение, сортът "Bingo F1" е устойчив на болести, по-специално на брашнеста мана, кладоспориоза и вирус на краставична мозайка. Що се отнася до отглеждането от разсад, се препоръчва семената да се накиснат в стимулатор на растежа или топла вода за 6-8 часа.
След това пресадете в отделни контейнери на дълбочина около 1,5-3 см. Основното е, че почвата трябва да е плодородна. Контейнерите със засадени семена трябва да бъдат покрити и да се държат на топло до появата на разсад.
Най-добрият ранен сорт краставици - ще приберете богата реколта още през юни
След появата на първите кълнове те могат да бъдат преместени на място, където ще им бъде осигурена светлина поне 12 часа на ден. Половин месец преди засаждане в открита земя изнасете разсада навън, за да се климатизира. Това ще улесни вкореняването и адаптацията му на мястото, на което ще бъде засаден в градината.
Грижи за краставиците и прибиране на реколтата
Поливането е най-важната част в грижата за краставиците. Честотата и продължителността на поливането зависи от етапа на растеж. Така че, преди цъфтежа, краставицата трябва да се полива в количество от 6 литра на 1 кв. метър веднъж седмично. В периода на плододаване – 6-12 литра на 1 кв. на всеки 3 дни. Температурата на водата за напояване не трябва да бъде по-ниска от 18 градуса, в противен случай развитието на плодовете ще се забави.
Как правилно да подготвите почвата в градината за засаждане на краставици?
По-добре е да поливате с лейка вечер или рано сутрин, преди да са настъпили горещините. Много е важно да се гарантира, че водата не попада върху листата. Ако не сте използвали торове по време на засаждането, се препоръчва да подхранвате растението през целия период. Първото подхранване трябва да се направи, когато се появят първите 3 истински листа. След това е необходимо да се тори през целия период на плододаване на интервали от 10-15 дни. Като торове използвайте азот, фосфор или калий. Не забравяйте да редувате органични торове с минерални.
Разрохкването на почвата е не по-малко важно. Кореновата система на краставицата расте на дълбочина до 40 см, като по-голямата част от корените се намират на 5 см от повърхността. Мулчирането може да се извърши в зоната на корените. Ако корените се открият, не забравяйте да добавите още пръст около растението. Това ще предпази краставицата от влиянието на гъбичките и ще насърчи растежа на нови корени.
Най-добрите ранни сортове краставици - дават богата реколта дори на бедна почва
За да насърчите появата на странични издънки, краставицата трябва да се прищипе. Това се прави на основното стъбло над петия или шестия лист. Тази процедура ще осигури добро плододаване. Ако засадите краставици на открито по вертикален метод, започнете да завързвате лозите, когато достигнат 30 см, завържете ги с широки ивици плат, за да не навредите на растението.
Когато краставиците започнат да дават плодове, реколтата трябва да се събира на всеки два до три дни. Колкото по-често се извършва събирането, толкова по-добър ще бъде резултатът. Всяка краставица, която не е набрана навреме, не дава възможност за образуване на нови плодове. По-добре е да берете краставици сутрин, вечерта ще изсъхне много по-бързо. Нарежете зрелите плодове с ножица, в противен случай небрежното боравене ще повреди лозата или ще промени посоката на нейния растеж, което е нежелателно.
Коя е най-добрата почва за разсада на краставици?