Никой градинар не иска да има горчиви краставици в своята градина. Въпреки че понякога може да се случи те да горчат, има 3 прости правила, които могат да ви помогнат да избегнете тази опасност.
Още: Хитър трик: Как да използвате бира в градина, за да цъфтят цветята ви като луди
Още: Как да засадите петунии през април
1. Избор на подходящ сорт
Първото правило е да изберете сорт краставици, който не горчи. Тези сортове не синтезират веществото кукурбитацин, което предизвиква горчив вкус. Въпреки това, имайте предвид, че генетично модифицираните култури може да нямат горчив вкус, но да не ви задоволят с вкуса си.
Кога и как да поливате краставиците, за да не са горчиви?
Още: След студа през април третирайте овошките с това, за да спасите реколтата
Още: 5 модерни билки: Нови аромати за вашата градина или балкон
2. Правилно поливане на краставиците
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Краставиците не толерират липсата на вода, затова трябва да ги поливате редовно. Не забравяйте, че след продължителен период на засушаване трябва да бъдат внимателно напоени. Важно е да избягвате поливането със студена вода. Предпочитайте топла вода, а ако е възможно, използвайте вода от бъчва, която е престояла на добре осветено място.
Краставиците няма да са криви и горчиви, ако ги полеете с това
3. Правилно подхранване на краставиците
Още: Трикове на хитрите градинари, с които ще умножите реколтата от домати
Още: В какво да накиснете семената на краставиците, за да покълнат по-бързо
За здрав и безгорчив растеж на краставиците е важно да ги подхранвате правилно. Използвайте както минерални, така и органични торове. Обърнете внимание на тези, които съдържат азотни и калиеви компоненти, тъй като липсата на тези елементи може да доведе до появата на горчивина в краставиците.
Ако не искате краставиците да горчат, направете това при засаждането
Спазвайки тези 3 прости правила, можете да се насладите на сочни и вкусни краставици от вашата градина. Помнете, че подборът на подходящ сорт, правилно поливане и подхранване са от съществено значение за качествен и вкусен плод.