Олимпиакос е на 1/2-финал след дузпи! Млад вратар съкруши Фенербахче (ВИДЕО)

19 април 2024, 02:00 часа

Олимпиакос се класира за полуфиналите в Лига на конференциите! Гръцкият гранд елиминира Фенербахче след дузпи (общ резултат 3:3). Младият вратар на "червено-белите" Константинос Цолаки блесна с три спасени 11-метрови наказателни удара на имените футболисти като Леонардо Бонучи, Душан Тадич и Дженгиз Юндер.

Хубав гол на Кахвечи донесе победа на Фенербахче в редовното време

Първата среща между двата отбора завърши 3:2, а в редовното време на реванша на "Шюкрю Сараджоулу" "жълтите канарчета" победиха с 1:0. В 11-ата минута Ирфан Кахвечи отбеляза единственото попадение в двубоя с хубав изстрел. Претенции на домакините за дузпа не бяха уважени малко преди почивката.

ОЩЕ: Десподов е аут от европейските турнири, световен шампион отново вбеси фенове (ВИДЕО)

Дните до Евро

Гол на Батшуаи бе отменен заради засада

В заключителната фаза на сблъсъка Доминик Ливакович се отчете с добри намеси, а гол на Мичи Батшуай не бе зачетен заради тънка засада. В последвалите продължения Олимпиакос уцели греда, а Фенербахче пропиля страхотна възможност чрез Тадич, който шутира на сантиметри от целта. В последните секунди Андреас Дой получи втори жълт и съответно червен картон и гостите останаха човек по-малко. Нови попадения нямаше, което значеше само едно - дузпи.

Млад страж блести за Олимпиакос

Тадич изтърва първата за Фенербахче, Ченгиз Юндер пропусна третата, а Леонардо Бонучи - петата, докато Миши Батшуай и Александър Джику се разписаха. За победителите от Пирея вкараха Аюб Ел Кааби, Андре Орта и Йоргос Масурас, а Юсеф Ел Араби и Родиней бяха спрени от Доминик Ливакович.

ОЩЕ: Ливърпул и Милан са аут от Лига Европа, Леверкузен мечтае за требъл (ВИДЕО)