Зигмар Габриел: Безредиците в Хамбург навредиха на имиджа на Германия

09 юли 2017, 12:57 часа • 2060 | прочитания

Германският външен министър Зигмар Габриел иска левите екстремисти, устроили безредици в Хамбург в дните на срещата на високо равнище на Г-20 в града, да бъдат привлечени под отговорност, предаде Deutsche Welle.

Още: Нови палежи днес на автомобили Tesla в Берлин

Още: Накъде отиват финансите на Гърция? Мицотакис повиши гръцкия финансов министър

„Безредиците в Хамбург нанесоха сериозна вреда върху имиджа на Германия в очите на международната общност“, заяви Габриел. Той подчерта, че подобна „оргия на жестокост“ не трябва да остава безнаказана. „Действията на хулиганстващите екстремисти, стекли се в Хамбург от всички краища на Европа нямат нищо общо с лявата идея и напомнят на изстъпления на неонацисти“, посочи той, отбелязва още "Фокус".

Габриел призова европейците към сътрудничество в издирването на вандалите. „Демократичната държава трябва да демонстрира възможността си да се отбранява“, смята германският външен министърът.

Actualno.com припомня, че срещата на Г-20 бе белязана от масови протести на граждани и вандалски актове на крайнолеви анархисти.

Още: Украински националист застрелян като куче ден след европрисъда срещу Украйна заради Одеса'2014 (ВИДЕО, 18+)

Още: Исторически скандал: Съдия на ООН осъден за съвременно робство (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес