Защитникът на Валенсия Езекиел Гарай обяви, че е болен от коронавирус. Той е първият футболист от испанското първенство, заразен с коварния вирус.
Още: В Аржентина избраха следващия Меси, редица европейски грандове са по петите му
Гарай премина във Валенсия през август 2016 г. от Зенит за 24 млн. евро. 33-годишният бранител този сезон взе участие в 23 мача от всички турнири.
"Започнах лошо 2020 г. Тестът за коронавирус при мен даде положителен резултат. Чувствам се много добре, но трябва да се консултирам със здравните органи. Сега се намирам в изолация", написа Гарай в Инстаграм.
Със състава на Зенит той спечели руското първенство през сезон 2014/2-15 и Купата на Русия (2015/16). Има също така победи в Купата на Испания през сезон 2010/11 с Реал Мадрид и с Валенсия през сезон 2018/19.
Още: Това го може само Реал Мадрид! Фамозен 8-голов трилър с куп обрати класира "кралете" на финал
Още: Фурорът на сезона във Висшата лига излъга Юнайтед! Арсенал победи, но даде свидна жертва
С Бенфика той завоюва и Купата на Португалия през 2014 г. С Аржентина стана олимпийски шампион през 2008 г., сребърен медалист на Мондиала през 2014 г. и на Копа Америка 2015.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Магията на футбола! Третодивизионен тим шокира и заби звучен шамар на шампиона на Германия
Актуална информация за коронавируса у нас и по света вижте тук.