УниКредит Булбанк е удостоена с престижната награда „Най-добра банка в България“ (Best Bank 2025) от водещото международно списание Global Finance. Високото признание последва наградата за най-добра банка за търговско финансиране у нас, която изданието също присъди на банката. В рамките на 32-рото издание на уважаваната класация бяха отличени банки от 22 държави и региона в Централна и Източна Европа.
"Това отличие е поредно признание за усилията на нашия силен и мотивиран екип и доказателство, че заедно успяваме да надминем всички очаквания и цели. След две поредни години на рекорден успех, започнахме 2025, водени от устрем за иновации и растеж, заедно с най-ценния ни актив: доверието на нашите над един милион клиенти. Непрекъснато работим, за да подобрим ефективността си, като в същото време инвестираме в хората, във възможностите на дигитализацията, в разработване на нови продукти и канали за дистрибуция, за да предоставим още повече стойност на нашите клиенти", каза Цветанка Минчева, Главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк и Председател на Управителния съвет.
„Глобалното банкиране продължава да се адаптира и развива, преодолявайки предизвикателствата и използвайки възможностите чрез устойчивост и иновации. Изкуственият интелект все по-бързо придобива ключова роля в трансформацията на банковия сектор и го преоформя с безпрецедентна скорост,“ каза Джоузеф Д. Джарапуто, основател и редакционен директор на Global Finance. „Наградите за най-добра банка на Global Finance отдават признание към финансовите институции, които изпъкват с разнообразие в предлаганите услуги, дългосрочна стабилност и технологични иновации.“
Редакторите на Global Finance избират победителите след задълбочени консултации с мениджъри от финансовата сфера, банкери, финансови консултанти и анализатори от цял свят. При определянето на победителя за Най-добра банка, международното жури разглежда както обективни, така и субективни аспекти.
Сред обективните критерии са включени растежът на активите, печалбите, обхватът на дейността, стратегическите партньорства, разработването на нови бизнеси и продуктовите иновации. Субективните фактори обхващат мненията на експерти, като анализатори на кредитни рейтинги, банкови консултанти и други специалисти в областта.