Все по-лоши са средните оценки за работата на местната администрация и възприятията за корупция. Това показват анкети и срещи с бизнеса и хората на регионално ниво, които влизат в изследване на Института за пазарна икономика.
Още: Министър Малинов ще посети ПАВЕЦ „Чаира“
Още: БХРА: Държавата за пореден път абдикира от туризма и от гражданите
Оценките на предприемачите за качеството на електронните услуги от общините също се влошават спямо миналата година. Обслужването на “едно гише” се развивало бавно.
Увеличава се и пропастта между Северна и Южна България, твърдят авторите на проучването.
Например средногодишният темп на нарастване на доходите за периода 2004-2013 г. в столицата е 12,79% при средно 8,50 на сто за страната. Най-бавно растат доходите в област Ловеч - с едва 2,90 процента на година.
Още: Виктор Орбан: Унгарската компания MOL иска да купи рафинерията на "Лукойл" в Бургас
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина
Като слаба е оценена икономиката в Кюстендил, Шумен, Разград, Сливен, Силистра, Монтана и Видин. В сравнение с миналата година се увеличават областите, които попадат в тази най-неблагоприятна категория.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Франция включи нов ядрен реактор за пръв път от 25 години
Още: Окончателно: ЕК не видя проблеми и нарушения в договора ни с "Боташ"
По отношение на данъците пък най-зле са столицата и Варна. Като слаба е оценена инфраструктурата в Пазарджик, Кърджали, Търговище, Ловеч и Монтана.
С най-замърсена околна среда са София, Перник, Варна и Стара Загора. Лошо е здравеопазването в Силистра, Разград и Шумен, а с най-слабо образование е Сливен.
Демографската картина е със силно влошени показатели в Ловеч, Кюстендил, Монтана и Видин, а най-зле е социалната среда във Видин и Сливен.
Още: МВФ одобри отпускането на 1,1 млрд. долара на Украйна
Още: Швейцария ще има свободен достъп до пазара на ЕС