Приемането на закон за пресичането на вторичното ограбване на КТБ не означава специално законодателство и критиците на текстовете са платени с парите от грабежа. Това заяви депутатът от ДПС Хамид Хамид (на снимката вдясно), който е съавтор и съвносител на законопроекта заедно с Йордан Цонев (на снимката вляво) и Делян Пеевски.
Още: С бойкот или без бойкот: Цените на основни продукти продължават да растат
Още: Теменужка Петкова каза колко е спадът на оборотите на магазините в деня на бойкота
„Банковото ни законодателство е устроено така, че да контролира нормална банкова система. За съжаление, КТБ не е била нормална банка”, коментира той пред bTV и обясни, че апетитни активи са отнемани по схема със заеми за кухи фирми, несъстоятелност по веригата и претенции на друго дружество „от същата мустаката престъпна група”, която получава актива „чист и неопетнен”.
Хамид беше категоричен, че няма проблем да се приема законодателство със задна дата: „И друг път по изключение са били приемани закони със задна дата (…) имало е десетки такива закони”. По думите му основните текстове ще важат за всички банки от този момент нататък.
Ще бъде ли подкрепен законът „Пеевски-Цонев-Хамид” и от другите партии? „Не сме говорили с никого. Искаме да видим кой иска разграбените активи да се върнат където им е мястото и кой играе с грабителите”.
Още: Няма да изкривяваме пазара: Желязков не каза нищо конкретно за мерки за скъпите храни
Още: Ядрената енергетика в България и ЕС ще се развива чрез активно сътрудничество
Хамид посочи и че заедно със съпартийците си готви още няколко свързани с КТБ законопроекта.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Икономическият министър обеща пълна електронизация на услугите за бизнеса
Още: Средната заплата на жените в България е с около 20% по-ниска от тази на мъжете
Той преповтори тезата на ДПС, че националистите във властта могат да станат причина за падане на кабинета на ГЕРБ. „Тези националисти дърпат правителството и цялата държава към дъното”, заяви депутатът. Той предрече и че сегашният престой на „Обединени патриоти” в управлението ще има същия катастрофален завършек за тях както се е случило по време на миналото правителство с Реформаторския блок.