Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

БНБ започва целева надзорна проверка в ББР

01 юни 2021, 19:20 часа • 2330 прочитания

БНБ няма преки законови правомощия по отношение на одитните комитети в банките, Това заявиха от Българската народна банка на запитване на БНТ.

Още: С бойкот или без бойкот: Цените на основни продукти продължават да растат

Още: Теменужка Петкова каза колко е спадът на оборотите на магазините в деня на бойкота

Създадената ситуация на публичен конфликт между ръководството и акционера е безпрецедентна в досегашната надзорна практика на БНБ. По тази причина на 2 юни БНБ започва целева надзорна проверка в ББР, информират още от Българската народна банка.

По-рано днес служебният министър на икономиката Кирил Петков заяви на извънреден брифинг, че Управителният съвет на Българската банка за развитие е отказал да предостави на одитния комитет кредитните досиета. Петков е сезирал БНБ. В позиция до медиите ББР заявяват обаче, че са предоставили подробна финансова информация на членовете на новия Одитен комитет.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес