Състоянието на ума и нашите мисли играят огромна роля в качеството ни на живот. Мислите ни могат да се превърнат в наш враг и да съсипят живота ни. Мозъкът ни също понякога ни “изпробва” и ни поднася трикове и изкушения, грешни импулси, които не са особено правдоподобни. По този начин например може да ни подтиква да виним някой близък човек за наша грешка, случка и т.н. Но в действителност се оказва, че именно ние сме тези, които трябва да се разкаят и да видят грешката си.
Още: При боядисване на бели коси - какви грешки допускаме почти винаги
Нашата мисъл също така немалко пъти се опитва да ни разубеди да направим нещо, да ни подшушва тихичко, не сме достатъчно добри или способни, да ни казва, “че вече сме твърде стари”. Отново не се поддавайте на тези мисли и ги изхвърлете набързо от съзнанието си.
Силата на мисълта
Още: Защо НЕ трябва да убивате паяци?
Както небезизвестният Хенри Форд е казал: “Каквото и да си мислите, че можете или не можете, обикновено сте прави”. Ние сами поставяме оковите си, сами определяме на какво сме способни, сами диктуваме издръжливостта, волята и силата си. Важно е да осъзнаем каква власт държим в ръцете си, за да я използваме в наша полза. В противен случай негативните мисли ще ни завладеят и ще ни принудят да живеем еднообразен и скучен живот, с който просто ще се примиряваме.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Стихотворение на деня, 23 януари, от Елисавета Багряна
Още: Номерът на жилището ви определя енергията в дома и семейството ви
Ако не искате това да се случи и да съществувате без цел - овладейте силата на мисълта си. Много известни личности и учители са говорили по тази тема, като сред тях разбира се включваме и учителя Петър Дънов.
Според израелския психолог и притежател на Нобелова награда, Даниел Канеман, през нашия ум средно могат да минават около 20 хиляди мисли в зависимост от това какъв житейски опит имаме. Интересното обаче е, че голям процент от тези мисли засягат именно нашите страхове, тревоги, притеснения. По този начин негативизмът отново се засилва и мислите ни са оковани.
Силата на мисълта разбива на пух и прах ограниченията
Още: Какъв църковен празник е на 23 януари - традиции и обичаи
Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа
За да започнем да влияем на мислите си и да имаме известен контрол над тях, е добре да използваме няколко тактики. В такива случаи полезни са:
- Медитацията;
- Манифестирането;
- Визуализацията на определени мечти, желания и стремежи;
- Преосмислянето.
Надделяването на негативните мисли в ежедневието ни създава предпоставка за отключване на депресия, страх, панически атаки и т.н. И обратното, ако в ума ни се “разхождат” по-щастливи и приятни мисли, такъв ще бъде и животът ни в реалността. Ние сами избираме кое от двете да предпочетем. Разбира се, процесът не е лесен, но е напълно възможен. Научната литература по темата също ще ви е от изключителна полза.