Местенето на стрелките в Европа е въведено през 1976 г. по искане на Франция. Във Великобритания обаче се прилага от 1908 г. В България тази практика е въведена през 1979 г. С постановление от 1997 година лятното часово време влиза в сила от 3,00 ч. сутринта в последната неделя на месец март.
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
Още: Защо се смята, че чесновата вода помага за силен имунитет
Кога сменяме часа?
Тази есен ще преместим стрелките с час назад в 4:00 часа сутринта на 31 октомври 2021 година (неделя). Отнася се за живеещите на територията на Република България.
Това означава, че ще разполагаме с 1 час повече за сън, но пък за сметка на това денят ще започне да намалява и да се стъмва по-рано.
Ще остане ли смяната на времето?
България още не е решила дали оставаме на лятно часово време или на астрономическо часово време. Няма и консенсус между държавите кога и дали изобщо да се спре със смяната на времето.
Още: 7 неща от хладилника, които трябва да изхвърлите още сега
Още: Как завесите ви да изглеждат като нови – лесни стъпки за перфектен резултат
Ето докога ще сменяме времето. На лятно или зимно ще остане България?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
За последен път трябваше да въртим стрелките през март 2021 година или през октомври 2021 година в зависимост от това, дали щяхме да останем на лятно часово време или на астрономическо часово време, тоест зимно часово време. Но към момента няма единодушно решение както на национално ниво, така и на международно и изглежда, че засега ще продължаваме да местим часовника всеки март и всеки октомври.